fbpx

❑ В структурі бізнес-аудиторії 75% займаються підприємництвом зараз, 23% – втратили бізнес, проте планують відновити діяльність. З тих, хто планує, більшість (62%) будують плани на післявоєнні часи, проте 32% чекають слушної нагоди і готові розпочати бізнес-діяльність і до закінчення війни.

❑ Серед підприємців, що мають бізнес зараз, лише 14% працюють у такому ж режимі, що й до війни. 31% декларують часткову діяльність, а 45% або майже не працюють, або призупинили свою діяльність в очікуванні кращих часів.

❑ 38% підприємців зазначають, що їхній бізнес не потребує галузевої трансформації. Цей відсоток значуще вище того, що спостерігався за попередньої хвилі. Галузева трансформація залишається актуальною для 52% підприємств.

❑ Найчастіше галузевої трансформації зазнають підприємства, що займаються роздрібною торгівлею нехарчовими продуктами (17%).

❑ Найбільш популярними сферами діяльності бізнесу від час війни є роздрібна торгівля нехарчовими продуктами, оптова торгівля та IT-діяльність, надання професійних послуг. Майбутні підприємці найчастіше планують старт діяльності у сфері роздрібної торгівлі нехарчовими продуктами (17%), освіти (14%), готельного-ресторанного бізнесу (13%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (12%).

❑ Війна значно вплинула на український бізнес: 79% підприємців декларують зменшення доходу, 7% – його втрату. Бізнеси, що припинили свою діяльність, були вимушені відправити працівників у безоплатну відпустку (42%) та скоротити штат (18%). Лише 22% активних бізнесів зазначають, що режим роботи залишився без змін, порівняно з довоєнним часом.

❑ Простежується позитивна динаміка у намірах здійснювати виплати: все менше підприємців декларують відсутність виплат як співробітникам, так і постачальникам; також зростає їхній розмір.

❑ Для 31% підприємців актуальним є переміщення свого бізнесу, здебільшого з метою його збереження. З них більша частина планує робити це в межах України.

Метод збору інформації: самозаповнення анкет у мобільному додатку.

Цільова група дослідження: чоловіки та жінки, які є представниками української бізнес-аудиторії (займалися підприємницькою діяльністю до повномасштабної війни або займаються зараз чи планують поновити діяльність).

Кількість результативних інтерв’ю: 303.

Період опитування: 12 квітня 2022 року, 14:00 – 22 квітня 2022 року, 15:00.

Джерело

COVID-19 Live