fbpx

Дослідження Міжнародного інституту освіти, культури зв’язків з діаспорою «Обізнаність українців про діаспору та ставлення до неї» показало, що фінансування державою українських організацій за кордоном підтримує 29,6% опитаних громадян України.

Як передає Укрінформ, відповідне дослідження було презентоване 21 жовтня.

Водночас проти такого фінансування виступило 49,4% опитаних, 21% респондентів не змогли відповісти на це запитання.

Ініційоване МІОК дослідження проведене спільно з Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічною службою Центру Разумкова.

Під час опитування порушувалися питання: як українці в Україні ставляться до українців, що проживають за кордоном? Чи цікавляться їхніми здобутками? Чи хочуть бачити їх інвесторами, управлінцями та залучати українську діаспору до розбудови України тощо.

Зауважимо, що на сьогодні за межами України живе та працює понад 20 мільйонів українців. За оцінками експертів, їх кількість лише зростатиме.

Дослідження було проведене з 3 по 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, більшість громадян України – понад 70% – виступають за залучення діаспори до популяризації України за кордоном.

При цьому пов’язаними з українською діаспорою питаннями цікавляться 23,5% громадян України, не цікавляться –  72,7% опитаних.

Джерело

COVID-19 Live