fbpx
Нові дослідження показують, що помірне вживання алкоголю може зменшити ризик смерті від серцевих захворювань за рахунок зниження стресу, але експерти стверджують, що негативний вплив алкоголю на ваше здоров’я перевищує будь-які потенційні переваги. GEN UMEKITA
  • Нове дослідження показало, що помірне вживання алкоголю пов’язане з меншим ризиком смерті від серцевих захворювань.
  • Вважається, що це пов’язано з його здатністю зменшувати стресові сигнали в мозку.
  • Однак експерти заявляють, що не рекомендують вживання алкоголю як спосіб зменшення ризику серцевих захворювань.
  • Алкоголь пов’язаний з іншими проблемами зі здоров’ям, зокрема раком, високим кров’яним тиском та розладом вживання речовин.
  • Зміни способу життя, такі як поліпшення дієти, сну та фізичних вправ, є кращими та безпечнішими способами зменшити ризик.

Нове дослідження, яке проводиться на 70-й щорічній науковій сесії Американського коледжу кардіологів, свідчить про те, що помірне вживання алкоголю пов’язане з меншим ризиком смерті від серцево-судинних захворювань.

Помірне вживання алкоголю визначалося як не більше одного алкогольного напою на день для жінок. Для чоловіків це дорівнювало двом напоям на день.

Це порівнювали з людьми, які або не вживали алкоголь, або надмірно пили.

Це дослідження першим показало користь для серця завдяки зменшенню стресу від помірного вживання алкоголю.

Помірне вживання алкоголю може мати певну користь для здоров’я

Для проведення свого дослідження вчені використали дані опитування охорони здоров’я Mass General Brigham Biobank.

Всього в дослідженні брали участь 53 064 учасники із середнім віком 57,2 року.

Учасники були розділені на групи споживання алкоголю з низьким, помірним та високим вмістом алкоголю залежно від їх споживання.

Основні серцево-судинні події, такі як інфаркт та інсульт, визначали за допомогою діагностичних кодів.

Візуалізація ПЕТ (позиційно-емісійна томографія) була використана для вивчення активності мозку в областях мозку, пов’язаних зі стресом.

Проаналізувавши дані, вони виявили, що люди, які повідомили про помірне вживання алкоголю, мали на 20 відсотків менше шансів на серйозні серцево-судинні події порівняно з тими, хто споживав низький рівень алкоголю.

У них також була менша мозкова активність, пов’язана зі стресом.

Алкоголь може допомогти серцю, зменшуючи стрес

За словами авторів дослідження, однією з причин, яка може бути корисною, є те, що вона може зменшити пов’язані зі стресом сигнали мозку.

Проводячи дослідження візуалізації мозку, вони виявили, що активність, пов’язана зі стресом, була вищою в мозку тих, хто повністю утримався від вживання алкоголю, і, ще більше, у мозку тих, хто вживав алкогольні напої.

Низьким споживанням вважалося менше одного алкогольного напою на тиждень. Ті, хто вживав більше 14 напоїв на тиждень, вважалися алкоголіками, які сильно п’ють.

Провідний автор доктор Кенечукву Мезуе , науковий співробітник ядерної кардіології в штаті Массачусетс, зазначив, що поміркована кількість алкоголю може допомогти у розслабленні та зменшенні стресу, що, в свою чергу, може якось зменшити кількість серцево-судинних захворювань.

 
 
Експерти застерігають від вживання алкоголю для зменшення стресу

Результати дослідження вказують на те, що помірне вживання алкоголю може допомогти здоров’ю серця, покращуючи стрес, Мезуе закликає до обережності щодо вживання його з цією метою.

«Наше дослідження не має на меті заохочувати вживання алкоголю, оскільки надмірне споживання алкоголю пов’язане з великою шкодою; і навіть помірне вживання алкоголю асоціюється з підвищеним ризиком розвитку раку та залежністю ”, – сказала Мезуе. “Надлишок алкоголю шкідливий для серця, оскільки призводить до серцевої недостатності (розширена кардіоміопатія) та фібриляції передсердь”.

“Однак ми думаємо, що просвітлення цього потенційного механізму зменшення серцево-судинних подій може відкрити двері для нових терапевтичних засобів, які можуть оптимізувати зменшення стресу без шкідливого впливу алкоголю”, – додав він.

Доктор Юджин Ян , доктор медичних наук, FACC, кардіолог та клінічний професор Медичної школи Університету Вашингтона, який не брав участі у дослідженні, погодився.

“Я думаю, що головним занепокоєнням є ризик залежності, пов’язаний із вживанням алкоголю. Я б не виступав за те, щоб пацієнти почали вживати алкоголь заради можливих переваг, пов’язаних з помірним споживанням ”, – сказала Ян.

Тим, хто вже вживає алкоголь, Ян сказав, що порадить їм помірне споживання.

За його словами, люди, які в минулому вживали зловживання речовинами, зокрема, не повинні вживати алкоголь як спосіб зменшити свій стрес.

На додаток до можливого зловживання речовинами, додав Ян, відомо, що алкоголь збільшує ризик потенційно небезпечних аритмій, таких як фібриляція передсердь, та підвищений артеріальний тиск.

“Тому тим, у кого в анамнезі високий кров’яний тиск або фібриляція передсердь, не слід рекомендувати вживати алкоголь лише для потенційної користі від зменшення сигналів стресу з мозку”, – сказав він.

Нарешті, Ян зазначив невеликий обсяг дослідження, сказавши, що це занадто маленьке дослідження, щоб ми могли давати рекомендації на основі його висновків.

Це “не доводить, що помірне вживання алкоголю насправді зменшує стрес, що призводить до зниження частоти серцевих подій”, – пояснив він.

Здоровіші способи зменшити ризик

Замість того, щоб займатися питтям, Ян сказав, що існують кращі та безпечніші способи зменшити ризик.

“Люди повинні продовжувати зосереджуватись на речах із доведеною перевагою для зниження ризику серцевих захворювань, включаючи утримання від вживання тютюну, регулярні фізичні вправи, оптимізацію ваги та дієту з низьким вмістом натрію та низьким вмістом жирів”.

Ян сказав, що фізичні вправи – це найкорисніше, що ви можете зробити для поліпшення здоров’я серця.

“Рекомендується робити 150 хвилин вправ середньої інтенсивності щотижня, таких як швидка ходьба, їзда на велосипеді або плавання”, – сказав він.

“Вживання дієти з низьким вмістом натрію, корисної для серця, яка включає велику кількість ненасичених жирів – таких як риба, авокадо та горіхи – також знизить ризик серцевих захворювань”, – додав він.

На додаток до цих заходів, ви можете вжити заходів для зниження рівня стресу.

Ян пропонує регулярно робити якісь фізичні навантаження і висипатись щонайменше від 7 до 8 годин на ніч.

Мезуе сказав, що йога є хорошим видом фізичної активності для зменшення стресу.

Крім того, медитація та терапія можуть допомогти.

Джерело

COVID-19 Live