fbpx

Новорічні свята завжди асоціюються з великим впливом на здоров’я. 

Стрес і витрати, пов’язані з купівлею подарунків, можуть бути важкими для вашої втомленої психіки, а нескінченна їжа та випивка на робочих вечірках можуть зіпсувати вашу травну систему.  

Але не забувайте, що «найчудовіша пора року» насправді має кілька прихованих переваг для здоров’я.

Насправді Новий рік може бути насиченим антиоксидантами, хорошими вправами для легень і навіть може допомогти продовжити ваше життя – якщо ви берете участь у цих чотирьох святкових заходах. 

1. Пийте Глінтвейн і веселіться – антиоксиданти в напої корисні для сердця

Глінтвейн, популярний зимовий напій, традиційно подається гарячим і готується з червоного вина, цитрусових фруктів, таких як апельсини, і спецій для готування, включаючи корицю, мускатний горіх і аніс. 

Червоне вино має антиоксидант, відомий як ресвератрол. Встановлено, що ресвератрол, що міститься в шкірці винограду, знижує ризик раку та серцевих захворювань, а також пригнічує запалення та утворення тромбів.

Цитрусові, такі як апельсини та лимони, які часто використовуються у святкових напоях, містять високий рівень вітаміну С для підвищення імунної системи. 

Вони також насичені кількома іншими невиконаними поживними речовинами, включаючи калій, фолат і кальцій.

А ароматні спеції, які використовуються в глінтвейні, корисні не тільки для носа і смакових рецепторів; Дослідження показали, що кориця, наприклад, має протизапальні властивості, які можуть допомогти вашому організму боротися з інфекціями та відновлювати пошкодження тканин організму.

Тим часом було виявлено, що мускатний горіх сприяє травленню, а також зменшує здуття, газ і діарею. 

Червоне вино в глінтвейні містить антиоксидант, відомий як ресвератрол, який, як було встановлено, знижує ризик раку та серцево-судинних захворювань, а також пригнічує запалення та утворення тромбів.

2. Даруйте подарунки – це активізує зони вашого мозку, відповідальні за задоволення

Тепле відчуття, яке ви отримуєте, коли ви даруєте подарунок, не просто змушує вас почувати себе добре – це насправді добре для вашого розуму та тіла.

Проведені у 2006 році дослідження , що фінансуються Національним інститутом охорони здоров’я виявили , коли люди жертвували гроші на благодійність, активувалися області їх мозку , пов’язані з задоволенням.

Дати їжу, іграшки, одяг або навіть свій час тим, кому пощастило менше, також може продовжити ваше життя. 

2013 дослідження з Університету Карнегі – Меллона в Нью – Йорку додатково довели це, вивчаючи ефекти волонтерства.

Дослідники виявили, що у дорослих у віці 50 років і старше, які регулярно займалися волонтерством, рівень артеріального тиску був нижчий, ніж у тих, хто не був волонтером.

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі, також провели в 2007 році дослідження , що люди в віці 55 років і старше, знизили ризик смерті в протягом найближчих п’яти років на 44 відсотків.   

3. Прикрашання ялинки

Психолог Дебора Серані розповіла що прикрашання ялинки та будинку викликає сплеск дофаміну, гормону, який відіграє роль у нашому почутті винагороди. 

«Я думаю, що все, що виводить нас із звичайного звикання, звичайного дня в день… сигналізує про наші почуття, а потім наші почуття вимірюють, приємно це чи ні», — сказала вона.

Розміщення прикрас також може допомогти вам подружитися з сусідами.

Дослідження , опубліковане в журналі екологічної психології виявили, що люди , які встановлюють на будинку новорічний декор розглядаються як більш дружелюбним і товариським.

«Мешканці, які прикрашають на Різдво, але у яких мало друзів у кварталі, можуть використовувати прикраси та інші сигнали як спосіб повідомити сусідам про свою доступність», — пишуть автори. 

Дослідження, опубліковане в Journal of Environmental Psychology, показало, що ми бачимо людей з різдвяним декором більш доброзичливими та товариськими.

4. Спів новорічних пісень та колядок може покращити ваші легені

Минулого місяця психологи розповіли DailyMail.com, що прослуховування різдвяної музики занадто рано може бути шкідливим для вашого здоров’я, викликаючи стрес через тиск на покупки та витрати.  

Однак зараз, коли сезон наближається, ви можете поправити ваше здоров’я, коли ви співаєте улюблені пісні.

2017 році дослідження з Університету Лімерик в Ірландії майже 1800 членів хору виявили , що хоровий спів мав кілька переваг, в тому числі в соціальних зв’язках і когнітивної стимуляції.

Крім того, за даними Британського фонду легенів , спів може збільшити ємність легенів і зміцнити м’язи, щоб ви могли контролювати дихання. 

«Пацієнти постійно повідомляють, що спів для дихання допомагає їм краще впоратися зі станом легенів», — сказав доктор Ніколас Хопкінсон, тодішній медичний радник фонду, який проводив огляд чотирьох досліджень у 2016 році.   

Британська благодійна організація навіть назвала п’ять найкращих колядок для покращення здоров’я легенів, оскільки діапазон не є складним, і вони вимагають, щоб співаки робили паузу для дихання між кожним рядком.  

Джерело

COVID-19 Live