fbpx

Ми уявляємо, що інші люди займаються сексом набагато більше, ніж ми. Причини цього закладені в наших тваринних інстинктах і підживлюються деякими несвідомими упередженнями.Р

Дослідження показують, що ми вважаємо, що молоді люди займаються сексом набагато більше, ніж насправді, а чоловіки мають особливо викривлений погляд на сексуальне життя молодих жінок.

У рамках тривалих  досліджень Ipsos щодо помилкового сприйняття , які будуть опубліковані в новій книзі  «Небезпеки сприйняття », ми попросили людей у ​​Великобританії та США вгадати, як часто люди у віці 18-29 років у їхній країні займалися сексом протягом останніх чотирьох тижнів.

Середня припущення про молодих чоловіків в обох країнах полягає в тому, що вони займалися сексом 14 разів за останній місяць. Але фактичне число, згідно з детальними дослідженнями сексуальної поведінки, становить лише п’ять у Великобританії  та  чотири в США .

Наше припущення означало б, що в середньому молоді чоловіки займаються сексом через день – приблизно 180 разів на рік – у порівнянні з більш буденною реальністю приблизно 50 разів. Але це не найбільша помилка в наших здогадах. Чоловіки ще більше помиляються, коли здогадуються про сексуальне життя молодих жінок як у США, так і у Великобританії.

Чоловіки вважають, що молоді жінки займаються сексом неймовірно багато – 22 рази на місяць у Британії та 23 рази на місяць у США. Ці припущення були б еквівалентними тому, щоб середня молода жінка займалася сексом кожного буднього дня плюс два-три рази в один особливий день кожного місяця. Насправді це приблизно в п’ять разів.

Як і для багатьох наших помилкових уявлень, поясненням цього буде як ми думаємо, так і те, що нам говорять.

Виживання нашого виду буквально залежить від статі, але це осередок хибних уявлень

Виживання нашого виду буквально залежить від статі. Проте це осередок помилкових уявлень. На відміну від багатьох інших основних видів людської поведінки, де ми можемо отримати краще уявлення про соціальні норми з спостереження, секс переважно відбувається за міцно закритими дверима (а секс, доступний для загального перегляду, не є повністю точним уявленням про норму).

Зростання додатків для знайомств, таких як Tinder, може змусити нас думати, що сексуальне життя інших людей набагато яскравіше (Автор фото: Alamy)

Оскільки ми не маємо доступу до значної кількості порівняльної інформації з реального життя, ми звертаємося до інших «авторитетних» джерел: чат на дитячому майданчику чи роздягальні, сумнівні опитування, непристойне висвітлення в ЗМІ та порно. Вони дають надзвичайні приклади та хитрі анекдоти, які спотворюють наші погляди на реальність.

У тому ж опитуванні ми попросили людей у ​​трьох країнах вгадати, скільки сексуальних партнерів було у людей у ​​їхній країні до того часу, коли вони досягли 45-54 років. З цього приводу люди насправді дуже точні пригадують середню кількість партнерів, про яку повідомляють чоловіки.

Фактична цифра в Австралії та Великобританії становить у середньому 17 партнерів до того моменту, коли чоловіки досягають 45–54 років. У США це 19. Середні здогади майже точні.

Жінки стверджують, що у них було майже вдвічі менше сексуальних партнерів, ніж у чоловіків

Але це стає набагато цікавішим, якщо ми порівнюємо чоловіків і жінок. По-перше, виділяється модель із фактичними даними. Кількість партнерів, на яку заявляють жінки в опитуваннях сексуальної поведінки, набагато, набагато нижча, ніж кількість, яку заявляють чоловіки.

Насправді жінки стверджують, що мали майже половину сексуальних партнерів, ніж чоловіки. Це одна з найголовніших загадок вимірювання сексуальної поведінки: це знову і знову зустрічається у високоякісних сексуальних опитуваннях, але це статистично неможливо.

Враховуючи, що і чоловіки, і жінки повідомляють про пари, і вони становлять приблизно рівні пропорції (гетеросексуального) населення, цифри повинні приблизно збігатися.

Американські чоловіки вважали, що у американських жінок вдвічі більше партнерів, ніж у реального середнього (Алами)

Цьому є ряд  пропонованих пояснень  – від використання чоловіками повій до того, як різні статі інтерпретують це питання (наприклад, якщо жінки знижують деякі сексуальні практики, які враховують чоловіки).

Але, швидше за все, це поєднання тенденції чоловіків бути більш  грубими та готовими  , коли вони суміщаються, у поєднанні зі свідомим чи несвідомим збільшенням фігури чоловіків та тенденцією жінок зменшувати свою фігуру.

Існують докази останнього ефекту від  американського дослідження  серед студентів, яке розділило учасників на три групи, перш ніж запитати їх про їхню сексуальну поведінку. Одну групу жінок залишили наодинці, щоб заповнити анкету як зазвичай. Інший був змушений повірити, що їхні відповіді може побачити хтось, хто контролює експеримент. А третій був прикріплений до фальшивого детектора брехні.

Ці здогади вказують на деякі страшно неправильні погляди молодих людей і жінок, особливо серед невеликої частини чоловіків

Група жінок, які вважали, що їхні відповіді можна побачити, стверджувала в середньому 2,6 сексуальних партнерів, стандартна анонімна група опитувальників сказала в середньому 3,4, тоді як ті, хто приєднався до марної звукової машини, сказали 4,4 – що відповідає чоловікам у дослідженні. .

У даних США є останній тривожний поворот. Чоловіки та жінки дуже по-різному припускають жінок у США. Американські чоловіки вважають, що у американських жінок в середньому було 27 партнерів, але американські жінки вгадують лише 13, що набагато ближче до цифри, яку жінки заявляють про 12.

В одному дослідженні жінки, підключені до фальшивого детектора брехні, записали набагато більшу кількість сексуальних партнерів

Це смішно високе середнє припущення серед чоловіків для американських жінок значною мірою пояснюється невеликою кількістю американських чоловіків, які вважають, що американські жінки мають неймовірну кількість партнерів. Насправді, у нашій вибірці з 1000 чоловік було близько 20 американських чоловіків, які оцінювали цифри 50 або (іноді набагато вище), і це спотворює дані.

Наше хибне сприйняття багато чого розкриває про те, як ми бачимо світ. Вони є блискучим ключем до наших глибоких упереджень, оскільки наші здогади щодо того, що є «нормальним», є більш автоматичними та неохоронними. У цьому дослідженні ці припущення вказують на страшно неправильні погляди молодих людей і жінок, особливо серед невеликої частини чоловіків. 

Як і з іншими помилковими уявленнями, відповідь полягає не тільки в тому, щоб бомбардувати людей більшою кількістю фактів, щоб виправити ці погляди, а й у тому, щоб розібратися з основними причинами – те, що нам говорять і те, як ми думаємо, змушує багатьох з нас помилятися.

Джерело

COVID-19 Live