fbpx

Чоловіки, які страждають на так звану “кризу мужності”, віддають перевагу червоному м’ясу. Такого висновку дійшли канадські вчені, деталі дослідницького експерименту опубліковані на Science Direct.

Експеримент проводила наукова група канадського Університету Летбріджа. У ньому взяло участь 287 чоловіків із Великої Британії, США та Канади.

Під час дослідження вчені опитали чоловіків щодо того, наскільки мужніми вони почуваються і наскільки, на їхню думку, ця якість пов’язана зі споживанням певних продуктів. Зрештою з’ясували, що чоловіки, які не впевнені у своїй винятковій брутальності, вважають, що її можуть підвищити за рахунок споживання червоного м’яса.

У наступній частині дослідження учасників опитали щодо їхніх харчових звичок. Чоловікам запропонували на вибір чотири страви: фрикадельки, бутерброд із беконом, салат із куркою та салат із тофу. Зрештою більш “чоловічі” продукти — фрикадельки і бекон — обрали ті, кому, на їхнє самовідчуття, бракує мужності.

“Результати нашого дослідження засвідчують, що чоловіки, занепокоєні нестачею мужності, намагаються підвищити її за допомогою певної їжі. Зміна цього самовідчуття має зменшити потребу у червоному м’ясі”, – прокоментував результати дослідження вчений Ріаннон Макдоннел Меслер.

Довідка

Червоне м’ясо – всі види м’яса (м’язової тканини) ссавців, зокрема яловичина, телятина, свинина, ягнятина, баранина, конина та козлятина.

До теми

Комісія ЄС попереджає: червоне м’ясо збільшує ризик розвитку раку.

“Загальна думка полягає в тому, що для запобігання зростання захворюваності на рак необхідно скоротити або виключити із щоденного раціону червоне та перероблене м’ясо” – ідеться в оновленій стратегії європейських країн.

Водночас дієтологи радять українцям змінювати традиційний набір для борщу та замінювати свинину на інші види м’яса, оскільки свинина не сумісна з такими звичними продуктами як буряк, морква та картопля.

Джерело

COVID-19 Live