fbpx

Більшість представників українського бізнесу вважають, що активна війна РФ проти України продовжуватиметься до кінця 2023 року, свідчать результати дослідження компанії Gradus Research у період з 1 по 9 листопада. Кількість тих, хто так вважає, зросла на 28% у порівнянні з опитуванням, яке проводилося в липні.

Ключові факти

  • На питання, як довго триватимуть активні бойові дії в Україні, 50% опитаних сказали, що до кінця 2023 року. В порівнянні з опитуванням, яке проводилося влітку цього року, кількість тих, хто так вважає, збільшилася на 28%.
  • 15% вважають, що активна фаза війни може закінчитися до зими 2022–2023 років. 
  • Те, що бойові дії розтягнуться на роки вважають 14% опитаних, ще 17% сказали, що їм важко відповісти.
Бізнес прогнозує закінчення війни до кінця наступного року – опитування Gradus Research
Інфографіка: Gradus Research
  • Крім того, більшість опитаних представників бізнесу (61%) вважають, що війна стане фактором швидкого зростання та розвитку України.
Бізнес вірить, що активна фаза війни закінчиться до кінця 2023 року – опитування /Фото 1
Інфографіка: Gradus Research
  • Дослідження проводилося спеціально для Київського Міжнародного Економічного Форуму у період з 1 по 9 листопада 2022 року. Цільова група дослідження: чоловіки та жінки, які є представниками української бізнес-аудиторії (власниками/керівниками малого, середнього та великого українського бізнесу). Кількість результативних інтерв’ю – 203.

Контекст  

Наприкінці вересня подібне дослідження провела Американська торговельна палата. Тоді 77% компаній-членів палати заявили, що війна може закінчитися у 2023 році, 12% – у 2024 році. 92% представників компаній заявили, що Україна переможе в війні.

У жовтні індекс очікувань ділової активності НБУ знизився до 44,9 із 46,1 у вересні. Опитування підприємств проводилося з 4 до 24 жовтня. Бізнес погіршив очікування щодо своєї економічної діяльності через ускладнення безпекової ситуації.

#бізнес #війна #опитування

Джерело

COVID-19 Live