fbpx

Однією з причин таких показників експерти вважають підтримку західних партнерів

Війна в Україні триває з 2014 року, але повномасштабна російська агресія торкнулась кожного українця. Хтось втратив домівку, хтось – близьку людину, хтось вимушений був тікати в інший регіон або за кордон. Напад росії на Україну відбився на емоційному стані кожного, та попри всі чинники переважна більшість українських громадян каже про готовність давати відсіч путінській агресії і впевнена в перемозі. Про це кажуть результати досліджень, проведених Інститутом соціології Національної Академії Наук. Детальніше про це читайте на Українському соціологічному порталі!

Загальні статистичні дані

Видання Washington Post вже вдруге публікує результати досліджень, проведених українськими фахівцями. Перші опитування щодо настроїв громадян були проведені навесні, другі – в липні цього року. Вчені відзначають, що попри всі трагічні події, які неминуче відбиваються на психологічному стані громадян, віра українців у перемогу зміцнюється. Нижче наведено результати опитування:

  • Впевнені в перемозі: близько 80%
  • Вважають, що війна триватиме від 6 до 12 місяців: 40%
  • Вважають, що війна триватиме більше року: 23%

Такий високий показник оптимістичних настроїв не зменшується попри зростаючі показники психологічних наслідків війни. В порівнянні з весняними дослідженнями зросла кількість людей, що відмічають у себе симптоми тривожних розладів, а також тих, кого лякає криза і стрімке зростання цін.

Статистика свідчить і про те, що війна торкнулась майже всіх громадян. Кожен п’ятий має як мінімум одного знайомого, хто зазнав втрат через російську агресію. Майже 85% відсотків опитаних відповіли, що мають як мінімум одного родича або знайомого в лавах ЗСУ і тероборони. 

Демократія, ЄС і НАТО

Не менш стрімко, ніж впевненість у перемозі України, зростають і показники поглядів і цінностей. Так, 75% опитаних вважають демократію найкращою формою правління для будь-якої сучасної держави – це вдвічі більше, ніж у попередньому опитуванні. Також у порівнянні з дослідженнями, проведеними у грудні 2021 року, зросла впевненість українців у необхідності приєднання держави до Євросоюзу (з 53% до майже 85%) і вступу до НАТО (з 48% до 70%).

Що надає оптимізму українцям?

Експерти вважають, що, в першу чергу, впевненості в перемозі і оптимізму українцям надає глобальне єднання суспільства під час повномасштабного нападу росії. Також фахівці пояснюють стійкість народу тим, що війна на Донбасі загартувала і армію, і волонтерів, і мирних громадян, навіть тих, кого бойові дії на Сході не торкнулись безпосередньо. Серед чинників, які позитивно впливають на загальний настрій громадян, називають також підвищення показників національної ідентичності і підтримку західних партнерів.

Проте USP має дані, які дещо суперечать висновкам експертів. Близько 97% громадян вірять у ЗСУ, 76% – “в світле майбутнє”. Об’єднання за національною ідентичністю і етнічною приналежністю відзначають лише 42%, за мовною ознакою – близько 20%. Також численна кількість громадян вважає, що допомоги від західних партнерів не достатньо – ані військової (74%), ані економічної (50%). Тим не менше, респонденти відзначають, що підтримка ЄС і США, зокрема, підписання ленд-лізу, надає їм впевненості в перемозі, скільки б не тривала ця війна.

Тим часом, США продовжують підтримувати українців. Минулого тижня Пентагон оголосив про надання Україні військової допомоги в розмірі 1 мільярда доларів, що стало найбільшим скороченням зброї та обладнання США для України. Казначейство США дозволило виділити 4,5 мільярда доларів бюджетної допомоги українському уряду. Ці пакети допомоги підтверджують зобов’язання адміністрації Байдена задовольнити «критичні потреби безпеки та оборони» України.

#ЗСУ #українці #НАТО #перемогаУкраїни

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live