fbpx

Більшість громадян України виступає за ліквідацію скандального Окружного адміністративного суду міста Києва, очованого суддею Павлом Вовком, підозрюваним у створенні злочинного угруповання та захоплення влади.

Про це свідчить дослідження, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Фундації DEJURE 3-9 серпня 2021 року.

Водночас, згідно з тим самим дослідженням, майже 70% громадян вважають зусилля і дії президента щодо судової реформи недостатніми, попри прогрес у законодавчому забезпеченні реформи двох важливих суддівських органів – ВРП і ВККС.

Емоції громадян стають зрозумілими, якщо врахувати, що аж з 13 квітня на розгляді парламенту перебуває невідкладний законопроєкт про ліквідацію ОАСК. Його вніс президент у відповідь на петицію, що набрала 25 тисяч підписів українців. Натомість, парламентський комітет, який контролює монобільшість Зеленського і який очолює депутат його фракції Андрій Костін, досі навіть не почав розглядати проєкт закону до першого читання.

Однією з причин такого зволікання може бути те, що Окружнрий адмінсуд можна дуже зручно використати для саботажу судової реформи і конкурсу до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Сподіваємося, що у Президента звернуть увагу на цю соціологію і діятимуть відповідно до очікувань народу України, а не забаганок суддівської мафії. Бо, як показує практика, сумніватися в політичній проституції (за свідченнями самих суддів ОАСК) “нереформованого і неоціненого” суду не варто. А зрадити своїх колишніх політичних партнерів ОАСК готовий за першої можливості.

Джерело

COVID-19 Live