fbpx

Після російського вторгнення в Україну, яке спричинило близько 780 смертей менш ніж за 30 днів, близько 3,1 мільйона людей були змушені покинути рідну країну, залишити своїх близьких і залишити роботу та навчання, щоб шукати міжнародного захисту в європейських країнах.

У відповідь на ситуацію європейські держави запропонували свою підтримку біженцям, даючи притулок від тисяч до мільйонів з них, відкриваючи вакансії та допомагаючи їм продовжити навчання в надзвичайних обставинах. У той час як деякі європейські університети пропонують підтримку в консультаціях, вакансіях, психіатричної допомоги, решта пообіцяли зарахувати студентів, знизити плату за навчання або навіть повністю її скасувати, повідомляє SchengenVisaInfo.com .

Німеччина

За даними, наданими освітньою платформою Erudera.com , шість німецьких університетів так чи інакше погодились допомогти прибулим українським студентам.

Технічний університет Мюнхена оголосив про фінансову підтримку, консультаційні послуги для громадян України, які приїжджають.

Ruprecht-Karls-Universität у Гейдельберзі також надав фінансову допомогу та планує допомогти новоприбулим отримати дозвіл на проживання та полегшити інші адміністративні процедури.

Крім того, Університет Людвіга-Максиміліана в Мюнхені запропонував консультаційні послуги українським студентам, а також створив для них фонд. Freie Universitaet, один із провідних університетів Німеччини в галузі комп’ютерних наук, заявив, що прийме громадян України, допоможе їм знайти роботу та надасть фінансову допомогу.

Окрім фінансової підтримки через фонд допомоги «Берлін-Україна», Technische Universität Berlin (TU Berlin) запропонував відшкодувати витрати українським студентам, які навчаються на курсах німецької мови.

Інші університети Берліна, як-от Humboldt-Universität, запропонували стипендії та інші можливості для студентів з України.

Польща

Країна стала другим домом для українців, адже з початку війни до Польщі прибуло понад 1,5 мільйона. Українські студенти зможуть продовжити навчання у польських університетах, а академічні викладачі та викладачі зможуть працювати у вищих навчальних закладах Польщі.

Крім того, люди, які достатньо володіють польською мовою, можуть працювати вчителями для підтримки студентів, які не володіють польською мовою.

Університети Польщі різними способами допомагають українським біженцям. Наприклад, Гданський медичний університет розпочав ініціативу «Акушерки для України», щоб допомогти прибулим українським вагітним жінкам.

Університет Лодзі допомагає своїм українським студентам, пропонуючи житло в університетських гуртожитках для членів сімей студентів, які приїжджають до Польщі.

Студенти Варшавського університету збирають медикаменти та ліки, щоб відправити їх в Україну. Вони також пропонують безкоштовну юридичну допомогу для студентів та докторантів, які бажають продовжити своє перебування в Польщі.

Франція

Уряд Франції запустив фонд підтримки в розмірі 1 мільйон євро для допомоги українським художникам і професіоналам мистецтва. Крім того, міністерство запропонувало додаткову суму в розмірі 300 тис. євро для українських студентів для вступу в коледжі та організації Міністерства культури Франції.

«Міністр хоче, щоб українські митці були підтримані [щоб вони] могли продовжити свою творчу діяльність у Франції… ця додаткова підтримка буде у вигляді дослідницьких грантів та фінансування мистецьких проектів, а також для організації виставок», – зазначають у міністерстві.

Італія

На підтримку українських студентів і дослідників, які проживають в Італії або рятуються від зони бойових дій, виділено 500 тис. євро. Уряд також закликав академічні установи надати гранти та можливості для українських науковців.

Швеція

Шведські університети, як-от Стокгольмський університет Йоханни Віклунд, працювали над виділенням фінансування, необхідного для збільшення місць розміщення SAR. Крім того, кілька університетів, наприклад, Стокгольмський університет, пропонують українським дослідникам вакансії.

Каролінський інститут готується прийняти науковців та студентів із зони війни та конфлікту.

Данія

Університет Південної Данії (SDU) та сім інших університетів країни показали свою підтримку українському народу, призупинивши співпрацю з російськими та білоруськими організаціями. Крім допомоги, країна має намір запропонувати українським студентам безкоштовну освіту, але це ще не вирішено.

«Здається, у парламенті існує широке політичне розуміння того, що ми дамо українським біженцям можливість вступати до університету тут без плати за навчання. Це буде вирішено наступного тижня» , — сказав University World News Йеспер Лангергаард, директор університетів Данії.

Ірландія

У той час як Міністерство освіти Ірландії запропонувало знижену плату за навчання для українських студентів , а також мовні курси та інші посібники, група студентів Трініті-коледжу в Дубліні зв’язалася та зустрілася з українськими студентами, тоді як NUI Galway заявив, що працює над створенням стипендій для їх. Крім того, команда Університету Лімерика об’єдналася, щоб зібрати медичні товари та предмети першої необхідності для лікарень України.

Ісландія

Суворо засуджуючи російське вторгнення, уряд Ісландії висловив свою солідарність і запропонував житло студентам та іншим біженцям з України.

«Університети Ісландії будуть уважно стежити за подіями та реагувати на їх розвиток. Університети працюватимуть з урядом Ісландії, щоб вивчити варіанти розміщення українських студентів та співробітників, яким потрібно втекти від конфлікту та шукати притулку в Ісландії», – йдеться в повідомленні Конференції ректорів Ісландії.

Фінляндія

Університети скандинавської країни прагнуть запропонувати підтримку в питаннях, пов’язаних із благополуччям та труднощах, пов’язаних із навчанням. Університет Гельсінкі надавав підтримку здоров’ю та благополуччю студентів, які вступають, щоб допомогти їм закінчити навчання без отримання диплома.

З іншого боку, Університет Східної Фінляндії пообіцяв прийняти 20 українських студентів, а також покрити витрати на проживання та подорожі.

Словенія

Університет Любляни розпочав гуманітарну кампанію під назвою «Університет серця» (Srčna UL), яка збирає гроші для постраждалих студентів в Україні, які можуть бути виділені шляхом надання вартості оренди в житла, харчування, одягу, навчальних матеріалів та комп’ютерного обладнання для навчання. .

Румунія

Румунські університети запропонували українським студентам можливість продовжити навчання навіть для тих, хто не має диплому. Тим, хто не може підтвердити свої академічні досягнення, наприклад, диплом, влада встановить оцінку.

Швейцарія

Один із провідних вищих навчальних закладів Швейцарії, Федеральна політехнічна школа Лозанни, надає консультаційні послуги фінансової підтримки на додаток до духовної допомоги студентам-біженцям.

Угорщина

Окрім надання притулку для близько 140 000 українських біженців, ця сусідня країна запропонувала безкоштовну освіту в Будапештському університеті Земмельвайса до закінчення війни. Крім того, в країні відкрито вакансії для медичного персоналу, який приїжджає з України.

Хорватія

Українські студенти можуть отримати безкоштовне харчування, консультації, навіть безкоштовне навчання на факультеті ветеринарної медицини Загребського університету. Крім того, там може проходити клінічна практика, а в розпорядженні українських студентів будуть академічні та психологічні консультації.

Чеська Республіка

На знак солідарності з українськими студентами, Південночеський університет запропонував надзвичайні та соціальні стипендії та житло для тих, хто цього потребує.

Словаччина

Університет Коменського в Братиславі, Словаччина, забезпечив близько 300 ліжок для біженців, які приїжджають, крім перекладу мови, медичної допомоги, правової допомоги та здачі крові. Проте, за словами проректора університету, зацікавленість українських студентів залишитися в Словаччині низька.

«Ми отримали окремі запити від деяких студентів та деяких науковців з університетів, які хотіли б продовжити роботу в нашому університеті, і ми робимо все можливе, щоб це сталося. Більшість людей хотіли б продовжити свою роботу в Україні і хотіли б приїхати сюди лише для притулку» , – сказав проректор університету Радомир Масарик.

Кількість іноземних студентів та українців, які навчаються за кордоном

За останнє десятиліття в країні спостерігається поступовий сплеск іноземних студентів, які до 2019 року становлять 80 470. Згідно з даними Erudera.com, основні національності, які продовжують свою академічну кар’єру в Україні, це індійці (18 429 студентыв), за ними йде Марокко (8233) і Азербайджан (5470). З іншого боку, Інститут статистики ЮНЕСКО повідомляє, що Польща є країною призначення українських студентів, оскільки близько 26 938 з них навчаються в університетах. Другою країною є Росія, де навчається 21 609 українських іноземних студентів, тоді як інші країни призначення в основному знаходяться в ЄС; Німеччина (6313), Чехія (3132), Словаччина (2911).

Джерело

COVID-19 Live