fbpx

Кожен четвертий вважає, що президенту варто створювати державні канали й націоналізувати канали олігархів.

Оцінюючи комунікацію президента Володимира Зеленського, 60% опитаних українців вважають, що глава держави не має перешкод, аби доносити свою позицію до суспільства. 38% погоджуються з тезою, що Зеленському потрібно працювати над переконливістю своїх аргументів. Це дані дослідження «Медіаспоживання в Україні: зміна медіапотреб та програш російської пропаганди», яке Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів на замовлення «Детектора медіа».

Тим часом близько 25% опитаних схиляються до того, що президенту варто створити державний канал та до того, що треба націоналізувати канали олігархів. Нагадаємо, українська влада справді розвиває державні канали «Дом» і «Рада», хоча відмова від державної власності медіа — одне з міжнародних зобов’язань України на шляху до євроінтеграції.

Однакова кількість (майже 20%) опитаних погоджуються, що Зеленському варто активніше використовувати можливості соціальних мереж та з ідеєю розвитку можливостей суспільних медіа. Жінки частіше за чоловіків погоджуються, що президентові варто створити державний телеканал, а чоловіки частіше вважають, що президентові варто активніше використовувати соцмережі.

Загальнонаціональне дослідження проведене на замовлення громадської організації «Детектор медіа» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 17 по 22 грудня 2021 року.  Вибіркова сукупність становить 2018 респондентів та охоплює повнолітнє населення України, за винятком тимчасово окупованих територій АР Крим, частин Донецької та Луганської областей.

Джерело

COVID-19 Live