fbpx

Лише 55% українців знають, що Бабин Яр розташований у Києві. Натомість 26% людей зізналися, що їм це невідомо, ще 18% — назвали інше місто. Однак три чверті українців вважають, що пам’ять його жертв слід вшановувати на державному рівні.

Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології на замовлення фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Найточнішими були мешканці центральних областей (68%). Приблизно третина опитаних у західних, південних областях та на Донбасі взагалі не змогли відповісти на це питання.

Проте абсолютна більшість опитаних (76%) переконана, що пам’ять про загиблих у Бабиному Яру має вшановуватися на державному рівні. Лише 11% називають це питанням місцевого рівня, приблизно 4% — питанням вузької групи людей. А для 5% опитаних ця тема взагалі байдужа.

Крім того, більшість респондентів вважають необхідною участь держави у фінансуванні створення меморіалу та музею у Бабиному Яру. 

Так, 39% відповіли, що держава має робити це разом із приватними меценатами з різних країн, 22% — що кошти на такий меморіал і музей мають надходити винятково з державного бюджету, а 13,5% — що це має робити держава спільно з меценатами, які є громадянами України.

Водночас фінансування виключно з резервів приватних українських меценатів підтримують лише 6% опитаних, коштом громадян інших країн — 4%.

Опитування відбувалося з 1 до 7 червня 2021 року. Це робили методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Загалом під час дослідження опитали 2 003 людини. Похибка не перевищує 2,4%. 

Під час Другої світової війни гітлерівські війська розстрілювали в урочищі Бабин Яр, що в Києві, мирне населення, переважно євреїв.

29 вересня 1941 року окупаційна адміністрація наказала всьому єврейському населенню прийти в Бабин Яр, де до наступного дня розстріляли 33 тисячі людей. За різними оцінками, у Бабиному Яру вбили від 70 до 200 тисяч людей.

Джерело

COVID-19 Live