fbpx

В Україні провели дослідження впливу війни на роботу креативних індустрій за час повномасштабного вторгнення, про це свідчать результати опитування фахової соцмережі для креативних індустрій CASES. Їх опублікували на сторінці платформи.

В опитуванні йдеться про те, скільки компаній продовжили роботу, які галузі креативних індустрій ліпше долають кризу, а які — гірше, скільки фахівців наразі залишились без роботи тощо. 

За даними дослідження, до повномасштабного вторгнення більша частина респондентів мала сталу роботу — 73% опитаних. 27% такої роботи не мали (до цієї групи відносяться як студенти, так і фрилансери). Так, майже 4 із 10 компаній в креативних індустріях призупинили свою діяльність.

37,2% відповіли, що їхні компанії стало працювали до наступу, але призупинили свою діяльність (пауза у роботі або повна зупинка діяльності). А найкраще з викликаною війною кризою впорались компанії з галузі ІТ. 

Також ситуація болісно вдарила по ринку праці. 34,6% відсотків фахівців, що мали сталу роботу до війни, втратили роботу. Серед  них чимало дизайнерів (графічних, веб- та продуктових), контент-менеджерів та комунікаційників. Але також без роботи залишилися і фахівці вищої ланки — креативні директори, артдиректори.

Лише 7,4% тих, хто втратив роботу, вже знайшли альтернативу, а працівники, які зберегли робочі місця, відзначають скорочення обсягів роботи більш ніж вдвічі. 46,7% фахівців робота стала віддаленою. Також більш ніж в третини спеціалістів скоротили заробітну плату.

На момент опитування, найбільше респондентів виїхали з Києва та Харкова. Найменше люди полишали Львів. Загалом за межі України виїхали близько 20% опитаних. . 

Опитування проводилося з 28 по 31 березня за допомогою анкети Google Forms. У ньому взяли участь понад 1000 респондентів. Зокрема представники сфер маркетингу, реклами, брендингу, дизайну, ІТ, комунікацій тощо. 

Джерело

COVID-19 Live