fbpx

Згідно з дослідженням Польського Економічного Інституту, готовність працевлаштування українців становить 31 відсоток від всіх опитаних компаній. Більшість представляли великі та середні підприємства (40 відсотків.), найменше – мікропідприємства (23 відс.). З оцінок ПЕІ випливає, що на роботу в Польщі може розраховувати понад 250 тис. жінок. Працю для військових мігрантів з України планує особливо сектор промислового виробництва (40 відс.), будівельна галузь (36 відс.) та послуг (31 відс.). Працевлаштувати людей з України планують в першу чергу виробники харчових продуктів, напоїв, текстильних виробів, електроніки й меблів, а також майже кожна третя сервісна компанія.

“Мігранти можуть знайти роботу у сфері індивідуальної сервісної діяльності (наприклад, перукарів, косметологів), а також в компаніях, що надають ІТ-послуги”. – вказала керівник групи економічного передбачення PIE Катажина Дембовська, цитована в середу. З дослідження PIE також випливає, що працевлаштування мігрантів з України розглядають 16 відсотків торгових компаній. Найчастіше це компанії, що займаються гуртовою торгівлею. “Менша готовність торгового сектора наймати іноземців може бути пояснена вищим попитом у цьому секторі на компетенції, пов’язані з консультуванням.

У багатьох компаніях також важливий особистий контакт з клієнтом і це вимагає хорошого знання асортиментної пропозиції та польської мови”, – зазначила Дембовська. Вона додала, що мовний бар’єр може стати великою перешкодою для наймання українців при праці з прямим обслуговуванням клієнтів.

На наймання винятково польських працівників вказує, навпаки, кожна 20 компанія. 12 відсотків підприємств, своєю чергою, визнали, що “професійний профіль мігрантів не відповідає їхнім планам щодо набору персоналу”, про що заявляли компанії послуг(17 відс.). Аналітики відзначили, що в поняття послуг входить різноманітний бізнес, а в деяких відділах неможливо працевлаштувати жінок, які складають переважну частину повнолітніх біженців. Як уточнюється, результати опитування підприємців, що включають їх плани з працевлаштування нових співробітників в найближчі три місяці, дозволили розрахувати плановану кількість вакансій в окремих галузях. “На основі дослідження ми оцінили загальну кількість робочих місць, які можна очікувати протягом наступних трьох місяців в Польщі”, – заявила Дембовська. Частка жінок серед нових співробітників оцінювалася за показниками фемінізації в окремих відділах і секціях економіки.

Джерело

COVID-19 Live