fbpx

Гендерна дискримінація у сфері праці існує і в Україні. 19% українців та українок безпосередньо стикалися з такою дискримінацією, ще понад 20% — були свідками.

Про це свідчать результати опитування ГО «Інститут громадянської освіти та праці» за підтримки ГО «Трудові ініціативи» та Центру Солідарності в Україні..

При цьому більшість опитаних (53,5%) вважають, що у жінок і чоловіків рівні шанси працевлаштуватися.

На питання «Хто має більше можливостей для отримання гідної заробітної плати: чоловіки чи жінки» 58,7% респондентів та респонденток відповіли, що немає різниці. Але дослідники підкреслюють, що це твердження суб’єктивне.

Адже за підсумками першого кварталу 2021 року, гендерний розрив в оплаті праці в Україні — близько 18%. Це найнижчий показник в історії. Але він, по-перше, існує. А, по-друге, залишається суттєво вищим, ніж у більшості розвинених країн світу, у тому числі країн ЄС.

При цьому опитані вважають, що чоловіки мають більше можливостей у кар’єрному зростанні. Тобто гендерна дискримінація існує у сприйнятті більшості.

71% опитаних вважає, що є суто «жіночі» та «чоловічі» професії. Тобто цей стереотип досі доволі сильний у суспільстві.

Читайте також: Фізикиня, дзвонарка, кранова машиністка: як жінки розвінчують міф про «чоловічі професії»

52,5% опитаних сказали, що ніколи не стикалися з насильством на робочому місці. Тоді як 11,7% — особисто відчули такі прояви, а ще 7,7% — були свідками. Серед проявів насильства найчастіше називали психологічний, економічний, фізичний та сексуальний тиск.

Людей також запитали, якою могла б бути протидія.

Опитування проводилися у листопаді-грудні 2021 року, шляхом анонімного інтернет-анкетування в усіх областях України (за виключенням Криму та тимчасово окупованих областей). Всього було опитано 726 людей із різних сфер діяльності. 

Трудовий стаж 25% респондентів та респонденток складає менш як 3 роки, 23% – від 3 до 9 років, 28% – від 10 до 19 років і 24% – понад 20 років. 37% працюють у приватній сфері, 63% — у державній.

Джерело

COVID-19 Live