fbpx

Команда британських фізіологів з Університету Бата визначила, що звичка пити каву до сніданку, а не після нього може призвести до діабету.

Як зазначають дослідники у науковій роботі, в науковому експерименті брали участь 29 дорослих чоловіків і жінок. Добровольців попросили виконувати впродовж трьох днів такі умови: вранці першого дня випити напій з цукром після ночі нормального сну, вранці другого дня випити напій з цукром після ночі поганого сну – добровольців будили кожну годину, а на третій ранок, знову після поганого сну, випити міцну чорну каву, а через пів години – ще і напій з цукром.

Солодкий напій волонтерам давали як заміну сніданку — у ньому містилося приблизно стільки ж калорій і цукру, скільки у середньостатистичному сніданку. Після кожного експерименту волонтерам вимірювали рівень глюкози в крові.

Виявилося, якщо людина не виспалася та випиває каву до сніданку, щоб підбадьоритися, то після трапези в її крові виробляється на 50% більше глюкози. За словами вчених, чим частіше людина влаштовує собі такий “добрий” ранок, тим вище стає ризик діабету і серцевих захворювань.

“Багато хто з нас, прокидаючись вранці, відразу наливає собі чашку кави перш ніж робити щось ще. Відповідно, чим менше ми висипаємося, тим більше хочемо підбадьоритися, і тим міцніше заварюємо каву”, – зазначив співавтор дослідження Джеймс Беттс.

Він зазначив, що людський контроль цукру в крові порушується, коли в першу чергу в організм надходить кава, особливо після ночі, коли сон був поганим.

“Подбайте про своє здоров’я — пийте кави після сніданку, якщо відчуваєте, що бадьорості в тілі все ще замало”, — наголосив він.

Що відомо

  • Учені з Португалії з’ясували, що середня або енергійна фізична активність може позитивно вплинути на психічне здоров’я і зменшити наявність депресивних симптомів у старшому і похилому віці.

Джерело

COVID-19 Live