fbpx

Зростання цін на паливо та продукти харчування, схоже, спровокує «неминуче» зростання громадянських заворушень, особливо в небезпеці країни з середнім рівнем доходу, що розвиваються, як Бразилія чи Єгипет, йдеться у звіті консалтингової компанії з питань ризику.

За визначенням Світового банку, три чверті країн, які, як очікується, будуть піддані високому ризику громадянських заворушень до четвертого кварталу 2022 року, були країнами із середнім рівнем доходу, повідомляє Verisk Maplecroft в оновленні свого моніторингу політичних ризиків.

«На відміну від країн з низьким рівнем доходу, вони були достатньо багатими, щоб запропонувати соціальний захист під час пандемії, але зараз намагаються підтримувати високі соціальні витрати, які є життєво важливими для рівня життя великої частини їхнього населення», – йдеться у доповіді .

За словами авторів, Аргентина, Туніс, Пакистан і Філіппіни також були серед країн, які слід спостерігати протягом наступних шести місяців, вказуючи на їх високу залежність від імпорту продуктів харчування та енергоносіїв.

Війна Росії в Україні прискорила зростання цін на продукти харчування, які в лютому і березні побили рекорд за всю історію. Також різко зросли ціни на енергоносії.

Ліван, Сенегал, Кенія та Бангладеш стикаються з подібним тиском.

У звіті вказано на Шрі-Ланку та Казахстан як на приклади країн із середнім рівнем доходу, які вже зазнали заворушень цього року. Перші побачили, що зростання цін на продукти харчування та паливо сприяє ескалації напруженості, а спроба скоротити субсидії на паливо викликала протести в Казахстані.

Громадські заворушення можуть перешкодити потенційному економічному відновленню, а також стримувати інвесторів, які зосереджені на екологічних, соціальних факторах та факторах управління (ESG).

«Деякі країни ризикують потрапити в порочне коло, через що погіршення управління та соціальних показників робить їх інвестиційними париями ESG, перешкоджаючи притоку, необхідному для покращення економічних показників та задоволення потреб суспільства».

У звіті встановлено, що понад 50% із майже 200 країн, відчули зростання громадянських заворушень після пандемії COVID-19.

Джерело

COVID-19 Live