fbpx

Добре відомо, що намагатися водити машину в стані алкогольного сп’яніння неймовірно небезпечно, нерозумно і незаконно практично в будь-якій точці світу.

Водити машину, коли хочеться пити, не заборонено, але, як з’ясовується, робити цього не слід. Принаймі, це те, що показує дослідження Science Direct.

У ньому говориться, що людина повинна споживати не менше галона води в день (майже 2 літри), щоб уникнути зневоднення. Однак виявляється, що у Великобританії люди п’ють 1/3 галона (1,2 літра), що недостатньо, тому що навіть злегка зневоднена людина втрачає концентрацію і робить помилки за кермом.

Експеримент проводився з 11 чоловіками, яких помістили в тренажер, що імітує реальне водіння. Вони взяли участь в двогодинній «подорожі», в перший раз зі спрагою, а в другій – після того, як випили достатньо води.

Було виявлено, що з плином часу зневоднені водії скоюють все більше і більше помилок під час двогодинної поїздки, і їх частота ідентична з показником водія, який сидить за кермом після вживання алкоголю.

Цікаво, що одному з учасників довелося піти з дослідження, тому що він заснув під час моделювання. Однак в остаточному підсумку дослідження показали, що настрій і мислення людини впливають на його здатність керувати автомобілем.

Джерело

COVID-19 Live