fbpx

Зміна клімату загрожує зимовим Олімпійським іграм і майбутньому снігових видів спорту, роблячи умови набагато небезпечнішими для спортсменів і учасників, попереджають експерти у звіті, опублікованому за тиждень до зимових Ігор 2022 року в Пекіні.

Ігри, які розпочнуться 4 лютого, стануть першими зимовими Олімпійськими іграми, в яких буде використовуватися майже 100% штучний сніг, задіяні понад 100 снігогенераторів і 300 снігових гармат, які працюють на покриття гірськолижних схилів.

«Це не тільки енергоємний і водоємний процес, часто використовують хімічні речовини для уповільнення плавлення, але це створює поверхню, яку багато хто вважає непередбачуваною та потенційно небезпечною», — йдеться у звіті, написаному дослідниками з групи спортивної екології з Університету Лафборо в Англії. та екологічна група Protect Our Winters.

Пекінський оргкомітет опублікував звіт, в якому говориться, що «розумна система сніготворення» Ігор може використовувати на 20% менше води, ніж традиційні методи.

Організатори також намагалися протистояти побоюванням, що Ігри будуть чинити навантаження на місцеві системи водопостачання, заявляючи, що вони будуть покладатися на сніготворення на гірський стік і опади, зібрані протягом літа. 

У дослідженні було зазначено, що зміна клімату призвела до того, що природного снігу стало менше в багатьох регіонах світу, а також зменшила кількість води, доступної для штучного снігу, піддавши ризику світову індустрію снігових видів спорту.

«Навігація в непостійний сніговий сезон і швидке танення низькорівневих курортів тепер є нормою для багатьох конкурентів», — йдеться у дослідженні.

«Ризик очевидний: техногенне потепління загрожує довгостроковому майбутньому зимових видів спорту. Це також зменшує кількість кліматично відповідних місць проведення зимової Олімпіади».

За оцінками дослідників, із 21 місця проведення зимових ігор з тих пір, як у 1924 році французькому курорті Шамоні пройшли перші Зимові Ігри, до 2050 року лише 10 місць матимуть «кліматичні умови» та рівень природного снігопаду для проведення заходів.

Зараз Шамоні оцінюється як «високий ризик» разом із залами в Норвегії, Франції та Австрії, тоді як Ванкувер у Канаді, Сочі в Росії та Скво-Веллі в Сполучених Штатах вважаються «ненадійними».

Джерело

COVID-19 Live