fbpx

Дослідниці з Кембриджу та Манчестерського університету у Великій Британії провели опитування і встановили, що жінки розбиралися у своїй анатомії не набагато краще за чоловіків.

Як пише The Guardian, анонімне опитування проводилося серед 20 чоловіків і 171 жінки. Учасникам давали схематичний малюнок, на якому потрібно було ідентифікувати складові жіночих геніталій. Повністю з завданням впоралися лише 9% респондентів. Результати дослідження опублікували у Міжнародному журналі урогінекології

Зокрема, лише 46% опитаних британців вказали, що у жінок нижче талії є три фізіологічних отвори. Понад третина респондентів ідентифікувала їх неправильно. Зокрема опитані не розрізняли між собою клітор та уретру.

Найпростіше волонтерам було знайти на малюнку анус і піхву. Водночас правильно статеві губи підписали лише 49% опитаних. Краще за інших з завданням впоралися освічені люди, зазначили автори експерименту. Водночас різниці у відповідях між жінками та чоловіками також майже не було.

Дослідження проводили акушери гінекологи у зв’язку з тим, що багато пацієнток різного віку не можуть точно сказати, з чим саме вони мають проблеми.

“Це не так вже й дивно. Я думаю, ми набагато краще знайомі зі схемами жіночої репродуктивної системи: матка, маткові труби і яєчники, ніж з малюнками зовнішніх геніталій з правильним маркуванням”, — вважає авторка книги зі статевого виховання Лінн Енрайт.

Співавторка дослідження, лікарка-гінеколог в лікарні Святої Марії в Манчестері зазначила, що медикам потрібно більше розповідати жінкам про їх здоров’я, а в школах говорити про статеве виховання.

Джерело

COVID-19 Live