fbpx

Пологи з плановим кесаревим розтином можуть бути найбезпечнішим варіантом для жінок, які раніше перенесли кесарів розтин.

Спроба вагінальних пологів пов’язана з невеликим, але підвищеним ризиком ускладнення для матері та дитини у порівнянні з повторними кесаревими.

Експерти кажуть, що жінкам варто пропонувати вибір способу пологів — вагінального чи кесаревого — коли це можливо.

Таких висновків вчені дійшли проаналізувавши 74 тисяч пологів у Шотландії.

Дослідження порівнювало ризики планового або ситуативного кесаревого розтину з вагінальними пологами (у жінок, які раніше мали кесарів розтин) і виявило такі результати:

  • 45 579 жінок народили шляхом планового кесаревого розтину, а 28 464 природним способом;
  • 28,4% тих, хто намагався народити вагінальним шляхом, перенесли екстрений кесарів розтин;
  • спроби вагінальних пологів були пов’язані з підвищеним ризиком матері мати серйозні проблеми з народженням і після пологів у порівнянні з варіантом запланованого кесаревого розтину;
  • 1,8% тих, хто намагався народити вагінально, та 0,8% тих, хто планував кесарів розтин, зазнали серйозних ускладнень зі здоров’ям, таких як розрив матки, кровотеча або інфекція;
  • ускладнення для дитини виникли у 8% вагітностей зі спробою вагінальних пологів та 6,4% при запланованих кесаревих розтинів.

За статистикою, після одного кесаревого розтину приблизно троє з чотирьох жінок, які вагітніють, народжують вагінально, тоді як в однієї з чотирьох жінок при пологах виникає необхідність екстреного кесаревого розтину.

Для жінок, які перенесли кесарів розтин вагінальні пологи можуть створити навантаження на кесарський рубець, який може відокремитися або розірватися. Це трапляється приблизно у кожної двохсотої жінки. Також є серйозний ризик для дитини, наприклад, травма мозку або мертвонародження, більш імовірне при вагінальному положенні, ніж при плановому кесаревому розтині. Також вагінальні пологи можуть призвести до розриву промежини — шкіри між піхвою і заднього проходу.

Лікарі також наголошують, що екстрений кесарів розтин має більше ризиків, ніж запланований.

Варто відзначити, що відновлення після кесаревого розтину може зайняти більше часу і є ризик зараження та кровотечі під час операції. Також при кожному кесаревому розтині з’являється більше рубцевої тканини, що збільшує ризики ускладнень під час майбутніх вагітностей.

Джерело

COVID-19 Live