fbpx

Згідно з новими дослідженнями, ураган «Іда» став найдорожчим глобальним лихом цього року – 65 мільярдів доларів

Згідно з новим дослідженням, десять найбільш руйнівних погодних явищ цього року завдали збитків у сумі 170 мільярдів доларів .

Ураган Іда , тропічний шторм, який у серпні обрушив значну частину східної частини США проливним дощем, забрав життя щонайменше 95 людей і коштував економіці 65 мільярдів доларів. 

Згідно з дослідженням, опублікованим британською благодійною організацією Christian Aid, місяцем раніше повені в Європі спричинили 240 смертей і економічні втрати в розмірі 43 мільярди доларів. 

Повені в китайській провінції Хенань у липні забрали життя понад 300 осіб, вартість відновлення інфраструктури перевищила 17 мільярдів доларів.

«Ціна зміни клімату була серйозною цього року», – сказала Кет Крамер, керівник кліматичної політики Christian Aid і автор звіту. «Зрозуміло, що ми не на шляху до забезпечення безпечного та процвітаючого світу».

Очікується, що цей рік стане шостим, коли глобальні стихійні лиха коштують понад 100 мільярдів доларів, йдеться у доповіді з посиланням на страхову компанію Aon Plc . 

Автори звіту робили оцінку на основі застрахованих збитків, а це означає, що справжні витрати на ці катастрофи, ймовірно, будуть ще вищими. Розрахунки зазвичай дорожчі в багатих країнах через більш високу вартість нерухомості та страхування, тоді як деякі з найнебезпечніших погодних явищ цього року вразили бідніші країни, які мало сприяли глобальному потеплінню.

Південний Судан постраждав від повеней, які змусили майже мільйон людей покинути свої домівки, а Східну Африку спустошила посуха. Це підкреслює несправедливість кліматичної кризи, повідомляє Christian Aid, який попереджає, що такі події триватимуть за відсутності конкретних дій щодо скорочення викидів.

Мохамед Адоу, директор кенійського аналітичного центру Power Shift Africa, сказав, що континент «приніс на себе найбільший тягар» деяких з найсмертоносніших і найдорожчих кліматичних впливів. Сильні посухи в Східній Африці, які, як очікується, триватимуть до середини 2022 року, «штовхають громади до межі», попередив Адоу. 

Згідно з доповіддю, Паризька угода про глобальне потепління, яка має на меті утримати підвищення глобальної температури на рівні нижче 1,5 градуса за Цельсієм, не досягне своїх цілей, якщо не буде вжито більш термінових заходів. 

У 2022 році необхідно зробити більше, щоб надати фінансову допомогу вразливим країнам, включаючи фонд для подолання шкоди, завданої зміною клімату – чого , згідно з дослідженням, не було надано на цьогорічних глобальних переговорах щодо клімату в Глазго .

«Було гірке розчарування залишити COP26 без фонду, створеного для допомоги людям, які страждають від постійних втрат від зміни клімату», – сказав Нушрат Чоудхурі, радник Christian Aid з питань кліматичної справедливості в Бангладеш. «Втілення цього фонду в життя має стати глобальним пріоритетом у 2022 році».

Джерело

COVID-19 Live