fbpx

Однак досліди проводили в темряві та в лабораторних умовах

Група австралійських вчених провела дослідження, яке показало, що збудник коронавірусної хвороби SARS-Cov-2 може залишатися на різних поверхнях до 28 днів. Про це повідомляє ВВС

Згідно з повідомленням, нове дослідження показало, що вірус залишався активним протягом 28 днів в темряві та за кімнатної температури на гладких поверхнях, таких як скло, екрани мобільних телефонів, а також пластик та паперові банкноти. 

Окрім цього, вірус виживав менше часу при більш високих температурах, так він перестав бути інфекційним протягом 24 годин при температурі 40° C. Також встановлено, що вірус краще зберігається на гладких непористих поверхнях, ніж на пористих матеріалах, зокрема тканині. 

Новини за темою: В Офісі Зеленського назвали три шляхи отримання вакцини від коронавірусу

Слід зауважити, оскільки у більшості випадків коронавірус передається, коли люди кашляють, чхають або розмовляють, то деякі вчені ставлять під сумнів реальну загрозу, яку створює поверхнева передача в реальному житті.

Як зазначається, нові досліди, проведені австралійцями, розкритикував колишній директор Центру загальної застуди в Кардіффському університеті, професор Рон Екклз. За його словами, припущення, що вірус може вижити протягом 28 днів, викликає “непотрібний страх у населення”.

Новини за темою: Експерти прогнозують в Україні до 8 тисяч нових випадків коронавірусу на добу

“Віруси поширюються на поверхнях від слизу при кашлі та чханні і брудних пальцях, і це дослідження не використовувало свіжий людський слиз як засіб поширення вірусу. Свіжий слиз є ворожим середовищем для вірусів, оскільки він містить багато білих клітин, які виробляють ферменти для знищення вірусів, а також може містити антитіла та інші хімічні речовини для нейтралізації вірусів”, – пояснив професор.

Новини за темою: За минулу добу в Україні підтвердили 4420 нових випадків коронавірусу, загалом у країні – понад 265 тисяч заражень

Нагадаємо, раніше стало відомо, що вчені з Великої Британії, США та Гонконгу розпочали розробку інгаляційних вакцин від COVІD-19. Дія вакцини орієнтована на підвищення імунітету людини від усіх вірусних хвороб. Інгаляційна вакцина може бути значно ефективнішою за традиційну – ін’єкційну.

Джерело

COVID-19 Live