fbpx

Підраховано, що до 1 з 4 жінок страждають клінічно значущими перинатальними розладами настрою та тривожними розладами, і багато інших відчувають менш серйозні симптоми поганого психічного здоров’я. Якщо не вжити заходів, ці симптоми та розлади можуть завдати шкоди матерям, немовлятам та сім’ям.

BMC Pregnancy and Childbirth запустила збірку досліджень, щоб зосередитися на дослідженнях психічного здоров’я матері та настрою в перинатальний період – від вагітності до 12 місяців після пологів. Сюди входять депресія та симптоми депресії, симптоми тривоги та тривоги, посттравматичний стресовий розлад, самоушкодження, ізоляція та самотність, а також стигма щодо психічних захворювань та звернення за медичною допомогою.

Із квітня 2020 року по січень 2021-го науковці з британського University of Essex дослідили 150 вагітних жінок. І з’ясували, що під час пандемії майбутні матері мають більше психічних проблем, які погано впливають як на самих вагітних, так і на їхніх дітей. За даними дослідження, симптоми депресії виникли у 47 % вагітних, а тривожні стани – у 60 %. Відповідні показники до ковідної пандемії становили 17 % і 23 %.

Майбутні матері переживають психічну кризу

Учені також установили, що вагітні жінки, у яких прояви депресії були сильнішими, почувалися менш пов’язаними зі своїми ненародженими дітьми.

“Високі показники депресій і тривожних станів під час пандемії свідчать, що майбутні матері переживають психічну кризу, – вважає докторка Марія Лора Філіпетті. – Ця криза може порушити зв’язок матері й дитини під час вагітності й вплинути на перебіг пологів, а також на подальший розвиток дитини”.

Дослідження також підтвердило, що більша соціальна підтримка вагітної жінки – з боку її партнера, сім’ї, друзів, лікарів тощо – була чинником, що захищав майбутню матір від тривожного стану й депресії.

Джерело

COVID-19 Live