fbpx

Нові дослідження компанії Clario щодо програмного забезпечення для конфіденційності проливають світло на компанії, які найбільше збирають та відстежують дані користувачів. 

Дослідження показало, що програми соціальних мереж збирають більше даних, ніж хтось інший. Facebook займає перше місце у списку, збираючи та відстежуючи майже 80% даних користувачів, тоді як Instagram збирає 69,23%, а TikTok – 46,15%. Крім того, Twitter зайняв 4 місце, а Tinder – 5 місце.

Які соцмедіа найбільше збирають та відстежують дані користувачів

Тим часом Facebook, Instagram та TikTok збирають розпізнавання обличчя, розпізнавання голосу, розпізнавання навколишнього середовища, розпізнавання продуктів та мовні дані, одночасно отримуючи доступ до ваших контактів та бібліотеки зображень.

Оголошення – це те, як Facebook максимально використовує свої гроші – точніше, чим більше він знає про вас, тим більше може продати. Окрім звичайних, таких як ваше ім’я, місцезнаходження, електронна адреса та дата народження, він також збирає цілий набір речей, про які ви могли не знати, що віддали.

Насправді з усіх даних, які бізнес може законно зібрати про вас, Facebook збирає 79,49%.

Наступним у списку є Instagram. Додаток сім’ї Facebook збирає 69,23% усіх доступних даних, таких як ваші хобі, зріст, вага та сексуальна орієнтація. Як і материнська компанія, Instagram використовує більшу частину цієї інформації для реклами та рекомендує облікові записи, за якими слід дотримуватися.

TikTok, який за останній рік випустив безліч вірусних челенджів, збирає 46,15% доступних даних про вас, включаючи ваше розпізнавання обличчя, голосові дані та бібліотеку зображень.

Компанії, що збирають ваше обличчя, голос та оточення

Це не просто компанії, що займаються персональними даними, – деякі хочуть зафіксувати вашу особисту зовнішність, використовуючи такі речі, як розпізнавання зображень та голосу, щоб допомогти вам увійти в систему. З усіх брендів, які збирають дані, 6,25% зберігають фотографії вашого обличчя, включаючи подібні AirBnB, Instagram, Facebook та TikTok.

Щоразу, коли ви використовуєте фільтр TikTok або Instagram, вони відстежують ваші рухи обличчя, щоб скласти картину вашої подоби. Хоча це може створити деякі кумедні результати, але дозволяє цим компаніям захопити ваше зображення та зберегти його.

Інші йдуть далі, ніж просто зображення вашого обличчя, вимагаючи доступу до всієї вашої бібліотеки зображень. Вони можуть використовувати ці зображення, щоб адаптувати рекламу відповідно до ваших інтересів, відстежуючи зображення спорту, музики, вечірок та подій, які ви відвідували, щоб запропонувати вам справді персоналізований досвід.

Якщо того, як ви виглядаєте, недостатньо, деякі бренди навіть хочуть знати, як ви лунаєте. Розпізнавання голосу можна використовувати для швидшого входу в певні облікові записи: 4,17% торгових марок зберігають ваш голос для подальшого використання.

Такі марки, як Twitter, Spotify та Clubhouse, все це роблять, і хоча це може здатися не надто підозрілим, але потрапляючи в чужі руки, його можна використовувати для доступу до дуже особистої інформації.

Що бренди можуть робити із зображеннями та голосовими даними?

Розпізнавання голосу та обличчя – це те, на що покладаються багато банків, коли ви телефонуєте їм. Це полегшує вхід у ваш обліковий запис, заощаджуючи необхідність запам’ятовувати пароль або секретну відповідь. Однак, коли деякі бренди збирають вашу подобу, голос, дату народження, адресу та адресу електронної пошти, хакери мали б достатньо інформації для доступу до вашого банку, навіть якщо ви цього не знаєте.

Вони могли б використовувати це для зняття коштів, здійснення платежів або навіть отримання нової кредитної картки на ваше ім’я. Вони також можуть використовувати ваші інтереси, щоб створити правдоподібний новий пароль, щоб зробити себе схожими на вас.

У вашого банку не виникне підозр, і перше, що ви знали б про це, було б під час наступної перевірки вашого рахунку.

Ось повний перелік програм та типи даних, які вони збирають.

Хто збирає найбільше даних? ОНОВЛЕНА таблиця показує бренди, які відстежують нас найбільше!

Ваші робочі програми знають все, що їм потрібно знати

Це, ймовірно, додатки, на які більшість із нас витрачає більшу частину часу, але, на щастя, наші робочі програми не беруть занадто багато даних.

Програми Slack, Zoom та Google беруть від вас лише те, що їм насправді потрібно, включаючи адреси електронної пошти, мови, на яких ви пишете або говорите. Пам’ятайте, вони також можуть знати ваше місцезнаходження в реальному часі. Недобре, якщо ви насправді не «працюєте вдома».

Ви можете ознайомитися з повним текстом дослідження для отримання більш докладної інформації тут.

Джерело

COVID-19 Live