fbpx

Держприкордонслужба просить громадян врахувати інформацію про те, як мають бути оформлені такі документи та якими вакцинами мають бути імунізовані іноземні громадяни та особи без громадянства для в’їзду в Україну.

Про це зазначають на Урядовому порталі.

Відповідно до змін, іноземним громадянам та особам без громадянства для в’їзду в Україну (у т.ч. власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), окрім обов’язкового полісу страхування про COVID-19, відтепер необхідно мати або негативний результат ПЛР чи експрес-тесту, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого англійською мовою або з перекладом англійською мовою.

Тож яким обов’язковим вимогам мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон.

ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА ВИЗНАЧЕННЯ АНТИГЕНА КОРОНАВІРУСУ SARS-COV-2 має містити таку інформацію:

– повне ім’я та прізвище особи пацієнта;

– щодо дослідження: назву захворювання або збудника хвороби (COVID-19, SARS-CoV-2 тощо);

– тип дослідження (immunochromatographic testing», «immunochromatography assay», «ICA», «Lateral flow assay», «LFT», «rapid antigen test» тощо);

– дату та час забору матеріалу;

– результат тесту (negative, not detected);

– країну проведення дослідження;

– назву закладу, що видав результат тесту;

– унікальний ідентифікатор результатів тесту (код, QR-код тощо).

Результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, в яких проведено тестування.

ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ОТРИМАННЯ ПОВНОГО КУРСУ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 має містити наступну інформацію:

– повне ім’я та прізвище, дату народження, стать, громадянство та підпис пацієнта, номер документа (там, де застосовується), що посвідчує особу (паспорт, ідентифікаційний номер тощо);

– назву вакцини, дати введення, назву виробника та серії виробництва;

– назву захворювання, проти якого отримано курс вакцинації;

– підпис та печатку лікаря, який безпосередньо здійснював вакцинацію.

Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, в яких проведено вакцинацію від COVID-19.

Такі результати тестів та документ про вакцинацію дають можливість українцям чи іноземцям, які постійно проживають в Україні, уникнути самоізоляції під час повернення з-за кордону.

Окремо варто враховувати, що вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

На даний час до такого переліку належать наступні вакцини:

– BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);

– AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);

– Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);

– Ad26.COV2.S виробництва Janssen;

– mRNA-1273 виробництва Moderna;

– SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;

– SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).

Важливо!

За останні два дні в пунктах пропуску через державний кордон України спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію вакциною «Спутник V». Такий документ не дає права на в’їзд в Україну, оскільки дана вакцина не включена до переліку ВООЗ.

Джерело

COVID-19 Live