fbpx
Вчені з Дюкськського університету переконують, що нащадки піддослідних щурів, яким вводили тетрагідроканабінол (основну психоактивну речовину в марихуані), мали аномалії, що впливали на пам’ять, настрій і процес навчання.

Відповідне дослідження опублікували у виданні Toxicological Sciences. Зазначається, що речовина змінювала сперму самців.

«Наші результати можна перенести з щурів на людей, адже (у тих і інших — ред.) залучені ті ж самі нейронні контури. Це дослідження демонструє, що вживання марихуани чоловіками, а не тільки жінками, може мати вплив на здоров’я їхніх дітей», — зазначає автор дослідження Теодор Слоткін.

Вчені додають, що раніше більшість наукових робіт стосувалися вагітних жінок.

Самцям щурів 28 днів вводили тетрагідроканабінол з розрахунку 2 і 4 міліграми на кілограм ваги. Це приблизно у два рази менше, ніж доза, яку отримує людина, коли викурює цигарку з марихуаною. Через два дні після останньої ін’єкції самців спарювали з самками. Розвиток мозку в нащадків таких пар гризунів вивчали з 30-денного до 150-денного віку.

Так, вчені виявили у нащадків порушення синтезу ацетилхоліну — важливого нейромедіатора. Він впливає на процеси, які відповідають за навчання і формування пам’яті. Такі ж порушення викликають сигаретний дим та пестициди.

«Ці висновки особливо важливі зараз, оскільки більшість штатів США легалізують марихуану, тоді як вплив активної, так і пасивної дії наркотику не до кінця зрозумілий», — стверджує Слоткін.

Джерело

COVID-19 Live