fbpx

Financial Times із посиланням на європейських постачальників автомобілів повідомляє, що через майбутні плани Євросоюзу заборонити автівки з бензиновими та дизельними двигунами автовиробники будуть вимушені значно скоротити кількість робочих місць.

Запорона запланована на 2035 рік і призведе до скорочення близько 300 000 робочих місць у країнах Євросоюзу.

Європейська асоціація автомобільних постачальників (CLEPA) надала власні дані, за якими протягом п’ять років до призначеного терміну з півмільйона залучених до виробництва автівок працівників – дві третини стануть непотрібні, і це призведе до економічних та соціальних наслідків та масового безробіття.

У CLEPA стверджують, що використання гібридних технологій в виробництві авто може пом’якшить удар від повного переходу до електротранспорту.

“Використання гібридних технологій, зеленого водню та відновлюваних екологічно чистих видів палива сприятиме інноваціям, оскільки ми перевизначаємо мобільність у найближчі десятиліття”, – зазначила генсек організації Сігрід де Вріс.

У той же час, дослідження PricewaterhouseCoopers (PwC), міжнародної мережі компаній, що пропонує професійні послуги у сфері консалтингу та аудиту, показують, що у сфері виробництва електрокарів буде створено 226 000 нових робочих місць.

Таким чином, чиста втрата робочих місць в європейській автомобільній галузі у найближчі 20 років становитиме близько 275 тисяч.

Джерело

COVID-19 Live