fbpx

Команда дослідників з Орхуського університету в Данії знайшла докази, що свідчать про те, що відчуття нудьги може бути фактором садистської поведінки. 

У своїй статті, опублікованій в Journal of Personality and Social Psychology: Interpersonal Relations and Group Processes , група описує свій огляд дев’яти унікальних досліджень, які вони розглядали, які включали вивчення садистської поведінки людей у ​​різних умовах і те, що вони виявили, роблячи це.

Попередні дослідження показали, що велика кількість людей є схильними до садизму та абьюзингу — від образи інших до насмішок, знущань або фізичного насильства. Люди мають у своєму розпорядженні довгий список способів завдати шкоди іншим людям. У цій новій роботі дослідники розглянули роль нудьги в такій поведінці.

Щоб дізнатися більше про таку поведінку, дослідники переглянули дев’ять унікальних досліджень, які були проведені, щоб дізнатися більше про садистську поведінку. 

  • Перше дослідження залучало дослідників, які надсилали оцінки особистості великій кількості людей, і випадково включало деякі питання про нудьгу. Аналіз відповідей показав, що люди визнавали, що навмисно завдають шкоди іншим частіше, коли їм нудно. 
  • У другому дослідженні дослідники розглянули зусилля, які докладали люди, щоб завдати шкоди їхнім колегам, і знову виявили, що нудьга відіграє певну роль. 
  • Третє дослідження включало вивчення поведінки людей в Інтернеті, та тролінгу, і воно показало, що люди роблять це частіше, коли їм нудно. 
  • У четвертому дослідженні дослідники розглядали дорослих, які знущалися над дітьми, вербально або фізично, і знову виявили, що фактором є нудьга.

Зазначаючи, що всі перші чотири дослідження були засновані на сценаріях самозвіту, дослідники переглянули інші дослідження, які передбачали проведення експериментів і вивчення результатів. 

У першому дослідженні волонтерів попросили переглянути відео, деякі з яких були нуднішими, ніж інші. Під час спостереження волонтерам дозволили проштовхувати через кавомолку хробаків, щоб полегшити їхню нудьгу (волонтерів обдурили, жодна опариша насправді не постраждала). Дослідники виявили, що більше хробаків “подрібнили” ті, хто дивився більш нудні відео. 

У двох інших експериментах онлайн-добровольцям дозволили вирішувати, чи дати більше грошей іншому учаснику, чи зняти в нього й додати до свого рахунку. В обох дослідженнях було виявлено, що ті, хто відчуває більше нудьги, частіше відраховують від інших.

Дослідники роблять висновок що нудьга відіграє певну роль у садистській поведінці і, схоже, пов’язана зі спробами пом’якшити негативні почуття, пов’язані з нудьгою.

Джерело

COVID-19 Live