fbpx

На Черкащині 1-го вересня стартував виборчий процес довиборів у народні депутати. Одним із видів агітації є благодійність, яку зафіксували серед двох кандидатів. Про це повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

За його словами, спостерігачі ОПОРИ у першій половині вересня зафіксували виборчу благодійність серед двох потенційних учасників виборчих змагань за депутатський мандат – Владислава Голуба та Івана Степанця.

“16 вересня Владислав Голуб, народний депутат восьмого скликання Верховної Ради, який тоді представляв у парламенті мешканців 197 виборчого округу (обраний у 2014 році від партії “Блок Петра Порошенка”), публічно анонсував свій намір взяти участь у виборчих перегонах цієї осені. Однак потенційний учасник кампанії проміжних виборів активно взаємодіє із виборцями, використовуючи для піару створену в червні 2021 року громадську організацію «Разом ми потужна сила» та два Культурно-освітні центри Владислава Голуба, які також були створені влітку та знаходяться у двох мікрорайонах міста Черкаси, що входять до 197 виборчого округу”, — розповів Захар Колісніченко.

У таких центрах, за його інформацією, щоп’ятниці організовують ретро-вечірки для активних і завжди молодих “Мелодії нашої молодості” у парку Сосновий бір. Одну з таких вечірок 17-го вересня відвідали спостерігачі ОПОРИ, які зафіксували, що під час зустрічі ведуча анонсувала, що захід організовано за сприяння Владислава Голуба.

В ОПОРІ зафіксували, що в інших двох культурно-освітніх центрах Владислава Голуба відбуваються навчальні курси — про це свідчить банер із фотографією потенційного кандидата та намет. Спостерігачі відвідали один із центрів та повідомили, що під час навчальних тренінгів не здійснюється відкрита агітація.

“До дня міста Черкаси 18 вересня від цих центрів відбулися дві вуличні акції для дітей мікрорайонів «Дахнівський» та «Лісовий», де розташовані виборчі дільниці ОВО № 197. Як зазначається у публікації Центру на сторінці у фейсбуці, для дітей були проведені різного роду змагання, а «за результатами конкурсів та естафет, визначили щасливих власників справжніх футбольних м’ячів». На заходах дітям роздавали брендовані повітряні кульки із написом «Владислав Голуб», а фотографували дітей поруч із банером Центру, що також містить фотографію політика”, — повідомив Захар Колісніченко.

ОПОРА зафіксувала, що на власній сторінці Владислава Голуба та на сторінці ГО “Разом ми потужна сила” розповідається про ініціативу зі встановлення відеокамер спостереження на школи населених пунктів округу.

Як повідомив Захар Колісніченко, ще один потенційний кандидат в окрузі депутат Черкаської районної ради попереднього скликання від ВО “Батьківщина”, кандидат до Київської обласної ради від партії “УДАР” на останніх місцевих виборах Іван Степанець 20 вересня повідомив, що допоміг соціальним закладам (садочкам, школам) та медичним установам. Йшлося про передачу захисних масок, щитків, костюмів та медичних антисептичних засобів Софіївському, Тубільцівському старостинським округам та Мошнівській центральній лікарні від ГО “Центр допомоги армії”. Відповідно до даних Youcontrol  благодійна організація з такою назвою існувала з 2014 року, припинила свою діяльність в 2017 році, однак вже в 2019 році в Черкасах було зареєстровано громадську організацію під назвою “ЦЕНТР ДОПОМОГИ АРМІЇ, ВЕТЕРАНАМ ТА ЇХНІМ РОДИНАМ”.

“Висування кандидатів на проміжних виборах розпочалося 1 вересня. Політичні партії можуть висувати своїх кандидатів до 20 вересня включно, а ось ті, хто бажають йти шляхом самовисування, мають подати документи до ЦВК до 30 вересня включно. В будь-якому випадку документи на реєстрацію мають бути подані до 30 вересня включно. Не пізніше як на п’ятий день з дня прийняття документів для реєстрації ЦВК має прийняти рішення про реєстрацію кандидата в депутати або про відмову (відповідно імена всіх кандидатів будуть відомі до 5 жовтня включно). Кандидат зобов’язується не пізніше як на десятий день з дня реєстрації відкрити рахунок виборчого фонду, за кошти якого має фінансуватися вся передвиборча агітація. Але офіційно агітувати кандидат має право з дня, наступного за днем прийняття ЦВК рішення про реєстрацію”, — пояснив Захар Колісніченко.

Він додав, що присутність благодійності в активності кандидатів межує з законодавчою забороною на здійснення агітації шляхом безкоштовного надання виборцям, установам та організаціям товарів і послуг, тобто непрямим підкупом виборців, і належну правову оцінку таким формам активності мають надати правоохоронні органи.

Джерело

COVID-19 Live