fbpx

В Україні провели дослідження роботи стартапів під час війни. Його організували Український фонд стартапів, Мінцифри та європейські партнери.

За допомогою опитування намагалися зрозуміти, як вплинуло російське вторгнення на українські стартапи, проаналізувати динаміку сектора та знайти найефективніші способи підтримки.

Основні висновки дослідження

Попри майже піврічну повномасштабну війну, українські стартапи демонструють стійкість, а підприємці продовжують бізнес і залишаються переконаними в успіху.

Дослідження показало, що переважна більшість стартапів залишаються в Україні та не планують робити релокацію. Більша частина компаній продовжують свою діяльність виключно з України.

Проте стартапам довелося скорочувати людей: з початку вторгнення кожен десятий співробітник був змушений залишити свою компанію. Але кожен четвертий із десяти стартапів не проводив жодних змін у кадрах.

Також кожен дев’ятий стартап потребує фінансової підтримки для продовження діяльності та/або розширення. Але є невеликий відсоток тих, хто каже, що їм така допомога не потрібна. І, попри війні, більша частина всіх опитаних стартапів стверджують, що очікують на розширення своєї діяльності в короткостроковій перспективі.

Ринки

Кожен п’ятий стартап готовий підкорювати світовий ринок. Але основною залишається Україна: 60% компаній націлені на внутрішній ринок. Далі йдуть європейський ринок (ЄС та Європейська Економічна Зона; 46,4%) та Північна Америка (Сполучені Штати – 34,3%, Канада – 9,3%).

Фінанси та інвестиції

Фінансовий стан стартапів в Україні нестабільний, причому майже половина з них працює у парадигмі від одного до трьох місяців. Але навіть за військового стану український IT-сектор демонструє зростання.

Також до списку українських «єдинорогів» приєдналися дві українські компанії — airSlate та Unstoppable Domains. Хоча вони базуються у США, але започатковані українцями. А українська Preply залучила $50 млн для глобального розширення.

Прогноз розвитку ІТ-сектору в Україні на другу половину 2022 року залишається позитивним, оскільки сектор повертається до операційної діяльності та продовжує забезпечувати економічну безпеку країни.

#стартапи #фінанси #дослідження

Джерело

COVID-19 Live