fbpx

Європейці, зокрема й німці, надто багато сидять, – на роботі, вдома на дивані або в автомобілях. Нове дослідження показало масштаб цієї проблеми. Лікарі б’ють на сполох.

Занадто довге регулярне сидіння загрожує проблемами зі здоров’ям, попереджають лікарі

Сидячий спосіб життя давно зараховують до шкідливих для здоров’я факторів. Причому тих, хто його дотримується, в європейських країнах, зокрема і в Німеччині, стає дедалі більше. Оцінити масштаб проблеми допомогло дослідження, проведене вченими з Мадрида. Вони порівняли дані чотирьох опитувань, в яких взяли участь понад 96 тисяч жителів країн Євросоюзу. Результати опубліковані в журналі BMC Public Health.

Половина європейців занадто багато сидить

З’ясувалося, що кожен другий європеєць проводить в положенні сидячи понад чотири з половиною годин на день. З 2002 по 2017 роки кількість німців, які ведуть малорухливий спосіб життя, зросла на 7,4 відсотка. Є країни, де ситуація ще гірша: у Франції за аналогічний період зростання становило 17,8 відсотка, а в Великобританії – 22,5 відсотка.

“Це тривожні дані. Мене турбує те, що ми практично досягли крайньої форми пасивного способу життя”, – підкреслює фахівець в галузі спортивної медицини Клаус Фелькер (Klaus Völker) в інтерв’ю інформаційному агентству dpa. Через епідемію коронавірусної хвороби заняття спортом стали менш популярними, а з переходом на віддалену роботу багато хто ще більше часу проводить сидячи. Під час роботи з дому немає можливості встати зі стільця і ​​підійти до колеги, щоб поставити питання, пройтися коридором або піднятися сходами, щоб потрапити в інший відділ або в їдальню. “Робота з дому буквально прив’язує людей до їхніх робочих столів”, – впевнений професор Мюнстерського університету.

Жінки і літні люди рухаються більше

Згідно з дослідженням, жінки сидять менше, ніж чоловіки. Тривале сидіння увійшло в звичку 57 відсотків німців і 50 відсотків німкень. За 15 років кількість жінок з сидячим способом життя зросла приблизно на один відсоток, тоді як серед чоловіків таких стало майже на 16 відсотків більше.

Джерело

COVID-19 Live