fbpx

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго опублікували звіт про нехарактерну особливість популярної технології. Як з’ясувалося, ідентифікувати чужий смартфон з великою точністю можна навіть без злому – просто “прочитавши” індивідуальні особливості його Bluetooth-сигналу.

Як стверджують автори дослідження , уразливість була виявлена ​​на пристроях, що використовують технологію Bluetooth Low Energy (BLE), розроблену для зниження енергоспоживання гаджетів. За рахунок передачі даних по каналу з низькою пропускною здатністю, BLE дає можливість постійно використовувати смартфон із увімкненим Bluetooth, не побоюючись помітного скорочення часу його автономної роботи.

Відповідно до звіту, сигнал такого бездротового передавача є унікальним практично для кожного мобільного пристрою. Ця опція зазвичай використовується для пошуку смартфона, якщо він загубився або вкрадений, але також дає змогу визначати місцезнаходження його власника зловмисниками. 

Наприклад, при тестуванні Google Pixel 5 точність ідентифікації становила 100%, а на інших гаджетах автори експерименту отримали лише 5% хибних результатів.

Таким чином, зловмисники завжди можуть визначити, коли користувач іде з дому і де знаходиться зараз. 

Навіть якщо він загубився в натовпі, розташування його гаджета також можна ідентифікувати. Виключити цю вразливість на пристрої можна лише через вимкнення модуля Bluetooth. 

Втім, за словами вчених, більшість користувачів навряд чи зіткнеться з подібним видом «стеження».

Джерело

COVID-19 Live