fbpx

Внаслідок пандемії коронавірусної інфекції в 2020 році в 37 країнах світу загалом було втрачено 28 мільйонів років життя громадян.

Найбільші такі втрати були в Росії, Болгарії, Латвії, США та Польщі.

За даними дослідження, рекордні показники саме в цих країнах забезпечила висока смертність від вірусу серед осіб відносно молодого віку. 

Зазначається, що основою для розрахунків і аналізу стали дані про 37 розвинених країн, до яких є доступ у міжнародній базі даних про смертність людини The Human Mortality Database. 

Зменшення очікуваної тривалості життя чоловіків і жінок спостерігалося в усіх досліджуваних країнах, за винятком Нової Зеландії, Тайваню та Норвегії, де в 2020 році спостерігалося збільшення тривалості життя.

Немає жодних доказів зміни тривалості життя в Данії, Ісландії, та Південній Кореї.

Зміни в тривалості життя

Фахівці уточнили, що повністю розрахувати, як на демографічну ситуацію вплинули смерті осіб, які померли безпосередньо від COVID-19, неможливо, бо цьому перешкоджають складності з кодифікацією цієї причини смерті.

Крім того, неможливо достовірно зіставити підходи до обліку загиблих у різних країнах. Точнішим є розрахунок надсмертності – різниці між прогнозованою до пандемії коронавірусної інфекції та реально зафіксованою за підсумками минулого року кількістю смертей. 

Також враховувалися зміни в показниках тривалості життя та кількість років, яку було втрачено від передчасних смертей. Так результат враховує всіх осіб, що прямо постраждали від пандемії, зокрема тих, хто не зміг отримати через неї планову медичну допомогу. 

Як випливає з опублікованої роботи, у більшості країн з вибірки показник очікуваної тривалості життя за підсумками 2020 року передбачувано знизився.

Дані змін тривалості життя

Джерело

COVID-19 Live