fbpx

Створення системи автономного живлення від панелей та вітряків визволить киян з енергетичної неволі та дозволить мати світло без перерви.

В цьому переконаний керівник Соціологічного центру Артем Горбенко.

«Чомусь усі вважають, що вітряки – це обов’язково має бути така величезна споруда висотою в декілька десятків метрів з великими лопастями. Є дуже багато проектів навіть наших українських, які сховали їх у далеку шухляду. Є проекти невеликих, трубчатих вітряків. Також вертикальний вітряк невеликого розміру винайшов чоловік на заході України. Встановити такі треба, наприклад, вздовж дороги – машини їздять, все одно повітря ганяють. А жителі міста матимуть з них вуличне освітлення», – сказав кореспонденту «Великого Києва» Горбенко.

Аби жителі багатоквартирних будинків мали змогу встановлювати сонячні панелі, слід ухвалити закони, які дозволять забезпечувати персональне живлення без дозволів постачальників-монополістів, переконаний експерт.

«Створення умов автономного живлення, коли кожен буде персонально вирішувати, звідки брати електроенергію з вітряків, панелей, генераторів чи централізовано, дозволить справитися з кризою нашого часу. Можливо, колись, через роки, це можна буде об’єднати в єдину енергомережу. Генератори треба мати паливо, щоб заправляти, а от панелі на п’ятиповерхівці цілком вирішать проблему будинку. Лише проблема – нині важко отримати на них дозволи у монополістів. Альтернативні джерела енергії – це вода в квартирі, можливість зварити їжу, де немає газу, мати інтернет», – пояснив він.

Через агресію Росії Україна втратила майже всю зелену енергетику – це великі підприємства, які розбили окупанти, а панелі вивезли. Водночас, придбання власних джерел громадянами або їх об’єднаннями зможуть повернути світло в квартири та компенсувати збитки, запевняє Горбенко.

Нагадаємо, на даху Ірпінського Центру первинної медико-санітарної допомоги встановили 8 сонячних панелей та павербанки Tesla.  А влітку стало відомо, що у Запорізькій області російські окупанти демонтували та вивезли найбільшу в Україні сонячну електростанцію.

#вітряки #освітлення #столиця

Джерело

COVID-19 Live