fbpx

Голова НБУ Яків Смолій подав у відставку, пояснивши своє рішення політичним тиском. Міжнародні партнери України вже відреагували на цю подію, застерігаючи від негативних наслідків для реформ. У коментарі «Слово і діло» директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин зауважив, що коливань на валютному ринку внаслідок цього чекати не варто.

«На валютному ринку це відбувається швидко, якщо це неочікувано або шок. Але зараз це не щось надзвичайне й непередбачуване, тому навряд чи відіб’ється на формуванні курсу. Але це все дуже неоднозначно, це тільки заява, тому акцентувати увагу я б не став. Сумнівно, що найближчим часом ми побачимо якісь валютні коливання», — сказав Юрчишин.

Експерт пояснив, що завдання влади — знайти аргументи в цій ситуація та спрямувати політику, яка б заспокоїла учасників ринку та міжнародних партнерів.

«Це поки йде декларація. Рішення, мені здається, не буде простим чи миттєвим. Оскільки критика стосовно керівництва Національного банку відбувалася давно, то інвестори, потенційні учасники ринку вже були готові до такого розвитку події. Ставлення до голови НБУ є далеко не однозначним і серед банкірів, і серед фахівців банківської сфери, і серед аналітиків. Тому навряд чи це принесе якийсь шок», — пояснив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Джерело

COVID-19 Live