fbpx

Українки зруйнували стереотип про те, що виходять заміж за поляків заради легалізації в країні

В аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal провели дослідження серед українок з досвідом роботи в Польщі від 6 місяців до 11 років щодо ставлення до них на роботі й поза її межами.

Дослідження показало, що українки традиційно мають з проблемами при пошуку житла. Усе – через упереджене ставлення власників помешкань до іноземців. Крім цього, українки стикаються з не завжди дружнім ставленням з боку польок на роботі, а також з більшим навантаження на них, порівняно з місцевими.

Водночас з дослідження випливає, що найбільше ускладнень і неприязного ставлення мігрантки з України відчували на робочому місці від своїх співвітчизників та співвітчизнець, які довше там працюють.

Щодо одруження з поляками, жінки стверджують, що незаміжні українки нерідко знаходять собі партнерів серед польських чоловіків. Серед учасниць дослідження було декілька, хто має стосунки з громадянами Польщі – живуть разом або планують одруження. Проте жодна з учасниць не назвала укладання шлюбу з поляком як спосіб залишитися в країні.

“Як правило, стосунки зав’язуються невимушено. Жінки покладаються на можливості покращити роботу і якість свого життя своїми силами. Майже половина учасниць дослідження мають партнера або донедавна були у стосунках з чоловіками з України”, – зазначають автори досілдження. 

85% мігранток з України в Польщі працюють нижче фаху, але планують кар’єру.

Джерело

COVID-19 Live