fbpx

Вчені з Нідерландського інституту раку відкрили досі невідомий науці орган всередині голови людини, який має спільні риси зі слинними залозами.

Про це йдеться в статті в журналі Radiotherapy and Oncology, передає MedicalXpress.

Зазначено, що відкриття сталося випадково, коли лікарі обстежили пацієнтів з раком простати за допомогою сканера. Інструмент для діагностики повинен знаходити в тілі пухлини при контрастної томографії з введенням в кров радіоактивної глюкози. Однак в підсумку фахівці виявили на знімках два невідомих органу.

“Два органу, висвітили при дослідженні, мають всі ознаки слинних залоз”, – заявив провідний автор дослідження, хірург порожнини рота Маттейс Вальстар з Амстердамського університету.

Орган вирішили назвати “трубчасті залози”, через їх місцезнаходження біля трубчастого валику (піднесення в носовій частині глотки).

“У людини є три набори великих слинних залоз, але не в цьому місці. Наскільки було відомо раніше, слинні залози в носоглотці мікроскопічно малі. Близько тисячі їх рівномірно розподілені по слизовій оболонці. Тому уявіть собі наше здивування, коли ми виявили це!”, – сказав радіолог-онколог Ваутер Вогель з Нідерландського інституту раку.

За його словами, такі ж залози виявили у всіх ста пацієнтів, обстежених за допомогою сканера PSMA PET / CT. Також вчені провели розтин двох тіл, чоловічого і жіночого, яке підтвердило існування цієї “структури”.

У звіті про дослідження зазначено, що так звані трубчасті залози не були раніше описані в жодному джерелі.

Нагадаємо, що вчені з Університетського коледжу Лондона і Королівського національного комітету заявили, що одним із симптомів коронавірусу може бути зміна слуху

Джерело

COVID-19 Live