fbpx

Дослідники з Мічиганського університету розробили двосторонню модель для прогнозування довіри між людьми і роботам в ситуаціях, які передбачають їх співпраця. Про це пише Tech Xplore.

За словами учасника проекту Герберта Азеведо-Са, в спільній роботі довіру повинно бути взаємним. Грунтуючись на цьому принципі, дослідники хотіли створити роботів, здатних взаємодіяти і зміцнювати довіру до людей або іншим агентам, подібно парі колег.

«Було проведено безліч досліджень, спрямованих на розуміння того, чому люди повинні або не повинні довіряти роботам. Однак ми знаємо набагато менше про те, чому роботи повинні або не повинні довіряти людям », – сказав Азеведо-Са.

В рамках проекту вчені спробували відтворити процес, за допомогою якого люди дізнаються, які завдання можна або не можна довірити обчислювальним алгоритмам. Модель дає загальне уявлення про можливості агента, що включає інформацію про його здібностях, цілісності та інших факторах. Потім воно порівнюється з вимогами завдання, призначеної для робота.

Якщо виявляється, що агент більш ніж здатний виконати цю роботу, модель вважає його вартим довіри. З іншого боку, якщо завдання є складною – довіру до алгоритму знижується.

Схематичне зображення роботи моделі двонаправленого довіри між парами «людина-робот» і «робот-робот». Дані: дослідження.
На відміну від інших способів передбачення довіри до агентам, представлений метод можна застосовувати як до людей, так і до роботам. Під час тестування моделі дослідники також з’ясували, що її прогнози набагато надійніше існуючих підходів.

«Попередні методи намагалися передбачити передачу довіри, оцінюючи схожість завдань на основі їх словесного опису. Вони представляли собою великий крок вперед для моделей довіри, але у них були деякі проблеми. Наприклад, завдання «підняти олівець» і «підняти кита» мають дуже схожі опису, але насправді вони дуже різні », – сказали дослідники.

Вони додали, що їх модель може уникнути цієї помилки, розрізняючи об’єкти, які робот повинен підбирати.

Вчені сподіваються, що в майбутньому двунаправленная модель стане в нагоді для поліпшення взаємодії людини і робота в різних умовах. Наприклад, вона може допомогти більш ефективно розподіляти завдання між командами, що складаються з людей і роботів-агентів.

Нагадаємо, в травні 2021 року дослідники з’ясували, що пацієнти не довіряють ІІ-лікарям, які знають їх імена.

У квітні вчені з університету Джорджії з’ясували, що люди схильні довіритися в рішенні складного завдання алгоритму, ніж іншій людині або самому собі.

Джерело

COVID-19 Live