fbpx

Науковці з Великої Британії та Франції провели нове дослідження з приводу впливу на людину нестачу сну та вказали на підвищення ризику деменції у старості.

 Для вивчення впливу експерти Паризького університету та Університетського коледжу Лондона проаналізували дані лонгітюдного дослідження здоров’я близько 10 тисяч британських посадовців. Воно почалося 1985 року та охоплює період понад 30 років.

У цьому масиві інформації присутні згадки про тривалість сну людей та перші ознаки деменції. Дослідники дійшли висновку, що регулярна нестача сну у віці від 50 до 70 років на 30% підвищує ризики розвитку деменції у порівнянні з нормальною тривалістю сну.

Згідно з уточненням, нормальною стали 7 годин на добу, а довготривалим став сон у 8-9 чи більше годин. Короткий визначено як 6 чи менше годин на добу.

Висновки науковців не мають відношення до жодних соціальних, демографічних, поведінкових, кардіометаболічних чи інших факторів, зокрема напрямку психічного здоров’я.

Попри перспективні висновки, автори попередили — результати мають перш за все спостерігальний характер. Це означає, що навіть при наявності у цьому випадку кореляції, вона не означає присутності причинно-наслідкового зв’язку. Підсумки ініціативи не вказують одностайно на провокування захворювання через малий обсяг відпочинку.

Сон і деменція

Науковці з різних країн ще раніше стверджували, Що порушення сну пов’язують з ознаками деменції. Утім, наразі невідомо, чи пов’язані прямо нестача та розвиток захворювання.

Експерти відзначають певну проблему в дослідженні такої тематики, оскільки пов’язані експерименти щодо наслідків короткотривалого сну в людини проводилися з обмеженнями у часі. Вони торкалися перш за все людей третього віку, які тільки-но отримали перші симптоми деменції. 

Джерело

COVID-19 Live