fbpx

Ситуація з захворюваністю на COVІD-19 в Україні покращується, але є два фактори, які викликають занепокоєність у вітчизняних науковців. 

Йдеться про зменшення середнього віку хворих і померлих в Україні та зростання показників захворюваності в Європі. 

Наразі в Україні спостерігається зменшення кількості нових випадків COVІD-19 у більшості регіонів, повідомляє Національна академія наук.

За даними дослідників, середня кількість нових виявлених випадків в країні зменшилася до 476 осіб на день, або на 23% за два тижні. 

“Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 468 протягом тижня 14-20 липня 2021 року та 442 – протягом тижня 21-27 липня 2021 року”, – повідомляють в НАН.

Але темпи зниження захворюваності на COVІD-19 уповільнюються. І при збереженні такої тенденції кількість нових випадків припинить зменшуватися приблизно через два тижні.

Автори дослідження стверджують, що стрімке падіння середнього віку хворих і померлих може вказувати на майбутнє зростання захворюваності. Оскільки епідемічний процес серед молоді, як правило, розвивається з певним випередженням.

Також стурбованість фахівців викликає суттєве погіршення ситуації в Європі.

“Є вагомі підстави вважати, що каталізатором такого погіршення стали масові заходи, пов’язані, зокрема, із Чемпіонатом Європи з футболу. 

Така ситуація потребує пильнішої уваги до масових заходів, що проводяться в Україні”, – пишуть науковці.

При цьому в червні в Україні продовжила знижуватися загальна смертність та  кількість летальних випадків при COVІD-19. Показник загальної смертності повернувся на рівень 2015-2019 років.

“Відповідно, очікуваний рівень смертності при сценарії, якщо б коронавірусна інфекція була б прямо зараз повністю зупинена, ймовірно, був би нижчим, ніж в той же період будь-якого з минулих років, починаючи з 2015 року”, – пояснюють вчені.

Разом з тим у червні цього року фіксується збільшення кількості смертей через спеку.

Нагадаємо, у вересні 2021 року науковці з двох інститутів Національної академії наук – Інституту біохімії та Інституту біології клітини – мають завершити свої дослідження та представити розробки української вакцини проти COVID-19.

Джерело

COVID-19 Live