fbpx

Активна кампанія вакцинації і відновлення свободи пересування завдяки COVID-сертифікатами дозволили істотно поліпшити прогноз економічного розвитку Євросоюзу. Про це на прес-конференції в Брюсселі розповів єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні, повідомляє Укрінформ.

За його словами, очікується, що європейська економіка буде відновлюватися швидше, ніж це передбачалося раніше.

“Події першого кварталу перевищили очікування, а поліпшення ситуації в сфері охорони здоров’я і швидке пом’якшення карантинних заходів мали значний вплив на результати другого кварталу”, – розповів єврокомісар.

Паоло Джентілоні зазначив, що економіка ЄС і єврозони виросте на 4,8% в цьому році і на 4,5% – в наступному.

“Це вище показників весняного прогнозу на 0,6% для ЄС і на 0,5% для єврозони. Очікується, що реальний ВВП повернеться до докризових показників вже в четвертому кварталі 2021 року”, – сказав єврокомісар.

Країни ЄС змогли поступово відновлювати економічну активність завдяки ефективній стратегія ЄС щодо стримування пандемії і прогресу в вакцинації. Розвитку також, за його словами, сприяє введення цифрових COVID-сертифікатів.

Втім, за оцінкою Єврокомісії, навіть при такому сприятливому розвитку подій зберігаються елементи ризику, головним з яких є ймовірність поширення нових штамів коронавируса. Цей фактор лише підкреслює необхідність продовження активної компанії вакцинації.

В кінці квітня Мінекономіки оновило консенсус-прогноз: зростання ВВП України в 2021 році очікується на рівні 4,1% в порівнянні з попередньою оцінкою 3,2% на липень 2020 року, у 2022 році – 3,7% (3,5%) .

За прогнозами НБУ, за підсумками 2021 року, економіка України зросте на 3,8%, а інфляція прискориться до 8%.

Дослідження КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб показало, що при збереженні поточних темпів вакцинації Україна ризикує не подолати пандемію в 2022 році і придбати колективний імунітет тільки в 2023 році.

Джерело

COVID-19 Live