fbpx

Американська компанія Novavax повідомила про понад 90% ефективності вакцини проти коронавірусу

У дослідженні йдеться, що вакцина проти COVID-19  Novavax є безпечною і ефективною на 90,4%. Такі дані були отримані в ході третього етапу клінічного випробування, в якому взяли участь майже 30 000 учасників із США та Мексики.

Як зазначається, вакцина з двома дозами є 100% ефективною для запобігання середньотяжкому та тяжкому перебігу захворювання. Компанія заявила, що планує подати дозвіл до Управління з контролю за продуктами та ліками у третьому кварталі цього року.

У компанії зауважили, що випробування на пізніх стадіях “підтверджує, що NVX-CoV2373 пропонує обнадійливий профіль переносимості та безпеки”.

“Ці дані показують стабільний, високий рівень ефективності та підтверджують здатність вакцини запобігати COVID-19 на тлі триваючої генетичної еволюції вірусу”, – заявив доктор, президент досліджень та розробок Novavax Грегорі Гленн.

У результаті досліджень було оцінено 77 підтверджених інфекцій COVID-19 серед 29 960 учасників дослідження. Новавакс зазначив, що у групі плацебо спостерігали 63 випадки захворювання на коронавірус проти 14 випадків у групі, яка отримувала дві дози вакцини. Це призвело до оцінки ефективності вакцини в 90,4%.

У компанії повідомили, що вакцина добре переноситься. Найпоширенішими побічними ефектами були втома, головний біль, біль у м’язах та біль у місці ін’єкції, які зазвичай тривали не більше двох-трьох днів.

Усі госпіталізації COVID в ході випробування відбувалися в групі плацебо, повідомляє компанія.

Novavax заявила, що вакцина є ефективною проти деяких варіантів, включаючи варіант Альфа, вперше виявлений у Великобританії. Близько 65% випадків були “варіантами, що викликають занепокоєння”.

Джерело

COVID-19 Live