fbpx

Асоціація «Свинарі України» (АСУ) спільно з ФАО та Держпродспоживслужбою здійснили перше в Україні дослідження щодо застосування антибіотиків у тваринництві в межах проєкту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)».

Про це повідомили в АСУ.

Серед представників свинарського сектору до проєкту приєдналось 51 господарство з 21 області України. Представники Держпродспоживслужби відібрали зразки гною на фермах-учасниках для дослідження на наявність антибіотикорезистентних штамів. Тестування здійснюватимуть на придбаному в межах проєкту сучасному обладнанні, еквівалентів якого в Україні немає.

Учасники дослідження також взяли участь в опитуванні щодо типових схем застосування антимікробних препаратів. За результатами дослідження було підготовлено Атлас антибіотиків, який налічує 103 позиції. Найчастіше застосовують препарати на основі амоксициліну, ентерофлоксацину, окситетрацикліну, тилозину та колістину.

Серед опитаних жодне господарство не використовує протимікробні препарати як стимулятори росту. 14 господарств вдаються до антибіотиків тільки з метою лікування, а 33 респонденти – лікування та профілактики, згідно з технологічними картами.

Загалом до дослідження було залучено понад 600 респондентів: представники тваринницьких господарств різних напрямів (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство, дрібна рогата худоба), власники домогосподарств, спеціалісти ветеринарної медицини, фармацевти та комбікормові заводи з усієї України. 

Як повідомлялося, до застосування резервних антибіотиків у тварин все частіше ставляться критично.

Джерело

COVID-19 Live