fbpx

Стало відомо, коли і на скільки мобільні оператори можуть знизити тарифи. Міністерство цифровий трансформації України вирішило змінити систему оподаткування мобільних операторів. Як повідомляє itpedia, причиною такого рішення стали дослідження зарубіжних експертів по GSM Association (GSMA) і компанії E & Y Global.

Зараз на податки мобільні оператори витрачають 35% своїх доходів. У той же час в Європі податкове навантаження на операторів мобільних мереж набагато менше – 21%. Високі суми податку в Україні експерти пояснюють нерівномірністю оподаткування радіочастотного спектру. Радіочастоти, придатні для введення мереж будь-якого покоління, обкладаються більш високими податками, як і фрагментовані частоти.

На думку експертів, реформувати оподаткування мобільних операторів можна декількома варіантами. Наприклад, можна знизити на 50% плату за користування частотами, ввести кредит на ПДВ або скасувати плату за радіочастотний моніторинг і ввести єдиний податок для різних частот.

Єдине, але важливе, що потрібно врахувати при реформуванні, це забезпечити фіскальну стабільність і внести зміни в вкрай недосконале в цьому питанні законодавство України.

Експерти впевнені, що при успішному реформуванні оподаткування мобільних операторів українців чекає зниження вартості мобільного зв’язку та інтернету. При приведенні податків до рівня Європи можна очікувати здешевлення тарифів мобільних операторів на 10-15%.

Відзначається, що реформа оподаткування мобільних операторів може відбутися протягом наступного року.

Джерело

COVID-19 Live