fbpx

Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності на коронавірус. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів. Про це йдеться в повідомленні Національної академії наук України.

«Україна загалом слідує тенденціям країн східної Європи (Чехія, Румунія, Болгарія тощо) з невеликою затримкою в часі. Так як початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних, то зараз важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії», – додають науковці.

Згідно з даними про заразність штаму «Омікрон» та епідемічних тенденцій низки країн світу, можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул та сезонність також можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії.

Середня кількість нових виявлень в Україні становила до 4 540 людей на день, середня кількість летальних випадків – 158 смертей на день у середньому за останній тиждень. Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 6 202 (SEIR_U), 4 795 (Prophet) протягом тижня 12-18 січня 2022 року та 7 072 (SEIR_U), 4 735 (Prophet) – протягом тижня 19-25 січня 2022 року (SEIR_U – модель, яка розраховує балансові відношення для основних категорій населення під час епідемії; Prophet – статистична модель Facebook – ред).

Спостережувана летальність зросла до 3,2-3,3% для дат 4-5-тижневої давнини. Таке зростання, за словами науковців, відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу. У останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років, що, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень.

У НАН України також додають, що вакцини надають високий захист від госпіталізації, рівень якого досі не зазнав можливого зниження на тлі поширення штаму «Омікрон», як це можна очікувати з огляду на дані країн світу.

«Повні дані про вікову структуру хворих свідчать про високий рівень ефективності вакцин в усіх вікових категоріях», – зазначають в Академії наук.

Нагадаємо, що зараз в Україні поволі збільшується кількість госпіталізацій. Проте, за словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, нова хвиля коронавірусної хвороби ще не почалася. Пік, на його думку, припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня, тобто це буде тривалий сплеск у кілька місяців. 

Джерело

COVID-19 Live