fbpx

У “Слузі народу” повідомили, що перед тим, як в Україні стане можливим почати вакцинувати населення від COVID-19 потрібно прийняти закон, який дозволить це здійснити. Так зване “використання в екстрених ситуаціях” (“emergency use”) необхідно закріпити законом, через те, що жодна вакцина у світі не пройшла третю фазу клінічного дослідження.

Про це повідомив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко, пише “УНІАН“. Він зазначив, що на засіданні фракції “Слуга народу” депутати обговорювали проєкт закону Про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання (№4613).

“Він є важливим. Він, фактично, відкриває саме для вакцин тільки по COVID можливість “emergency use”, тому що зараз немає такої можливості в українському законодавстві. Відповідно, всі вакцини у світі, які існують, не пройшли так звану третю стадію випробувань. На це треба більший термін, рік ще треба. І всі країни їх починають використовувати в режимі “emergency use”, – пояснив Корнієнко.

Нардеп підкреслив, що в Україні немає закону, який дозволив би це зробити. У зв’язку з цим, за його словами, документ буде оперативно прийняти на поточному тижні. Також він повідомив, що і період вступу в силу у даного закону буде максимально коротким.

“І дійсно, ми можемо розраховувати на початку лютого почати перші партії отримати вакцини та далі почати, відповідно до плану вакцинації… по ньому далі рухатися”, – підсумував депутат.

Нагадаємо, в Sinovac Biotech вже заявили про успішні клінічні випробування вакцини Sinovac, яка, за словами керівництва компанії, продемонструвала хорошу ефективність. Про це заявив голова правління і головний виконавчий директор Sinovac Biotech Їнь Вейдун.

Раніше повідомлялося, що київська влада веде переговори з кількома американськими та європейськими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу. Інфраструктура столиці готова для проведення вакцинації.

Джерело

COVID-19 Live