fbpx

На території Китаю виявили сліди невідомої цивілізації, представники якої могли населяти південно-західні регіони держави близько трьох тисяч років тому. Про відкриття місцевих археологів повідомляє видання Daily Star.

Артефакти, що вказують на існування невідомої раніше цивілізації виявили при розкопках в окрузі Гуан’юань, провінція Сичуань. Масштабне дослідження регіону почалося ще в 2019 році, на місці знайшли понад 500 предметів, зроблених із золота, бронзи, нефриту і слонової кістки. Аналіз речей показав, що вони були створені більше трьох тисяч років тому, проте зв’язати їх з відомими культурами Китаю не вдалося.

Вчених вразив той факт, що представники древньої цивілізації тісно взаємодіяли з сусідами – на це вказують отримані в результаті досліджень дані. Однак перетинів в матеріальній культурі між різними народами практично немає. Зокрема, фахівцям не вдалося розшифрувати символи, нанесені на деякі артефакти.

Історики розповіли, що регіон, який населяли представники загадкового народу, в давнину називали Чжун Юань або «Центральна Земля». Фахівці вважають, що тут зароджувалися найбільш розвинені цивілізації, а людей, що живуть за межами Чжун Юань, вважали варварами.

За оцінками експертів, знайдена цивілізація, можливо, існувала тисячі років, однак згадок про неї немає у відомих історичних джерелах. У зв’язку з цим історія Китаю може бути складнішою, ніж вважалося раніше.

Джерело

COVID-19 Live