fbpx

У Дарницькому та Святошинському районах столиці зафіксовані випадки сказу: у цуценят, підібраних на вулиці, та у лисиця, яка забігла на обійстя.

Про це 25 березня повідомили в ГУ Держпродспоживслужби міста Києва.

Труп цуценяти був доставлений до відділу по боротьбі зі сказом тварин мешканцем Дарницького району. При дослідженні було виявлено свічення, характерне для сказу тварин (зеленувате).

З’ясовано, що двох цуценят, приблизно 3 місячного віку, було підібрано ще у січні у с. Ободівка  Вінницької області. Житель Києва привіз їх до власної квартири у Києві. Цуценят оглянули в лікарні ветеринарної медицини, де було призначено вакцинацію відповідно віку (вакцинацію проти сказу не проводили). Зі слів власника, тварини перебували в квартирі до кінця лютого, клінічних ознак жодних захворювань не спостерігалось. Вже у березні, чоловік поїхав до с. Бондурі, Гайсинського району, Вінницької області де цуценята перебували у приватному будинку.

Вже 9 березня, після повернення до Києва, одне з цуценят почало проявляти агресію та покусало власника. Того ж дня він звернувся до клініки, де лікар ветеринарної медицини рекомендувала ізолювати та спостерігати за твариною 10 днів. 12.03.2021 тварина пала, власник розпочав антирабічне лікування. Іншому цуценяті, яке перебувало у контакті з хворим, призначена вимушена вакцинація проти сказу тварин.

Також 15 березня до відділу по боротьбі зі сказом тварин було доставлено дику лисицю, для проходження карантину з підозрою на сказ. З’ясовано, що того ж дня громадянка, що проживає по вул. Чалого повідомила на «гарячу лінію», що до неї на подвір’я забігла дика лисиця, поведінка якої була неадекватною.

Під час ізоляції у відділі по боротьбі зі сказом тварин у лисиці спостерігались клінічні ознаки захворювання такі, як збудження та нервові явища. Наступного для тварина пала. За результатами дослідження виявлено свічення, характерне для сказу тварин.

По цим двом випадкам проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).

Запроваджено карантинні обмеження щодо сказу: на території Дарницького району м. Києва, а саме на території обмеженій перетином вулиць Єлизавети Чавдар, Софії Русової, Бориса Гмирі та проспекту Миколи Бажана; на території Святошинського району м. Києва, а саме на території обмеженій перетином вулиць Михайла Чалого, Костянтина Герасименка та Брест-Литовського шосе.

Прилеглі до визначених зон карантинних обмежень масиви Дарницького та Святошинського районів визначено загрозливими зонами щодо сказу.

В Держпродспоживслужбі нагадали, що єдиним засобом недопущення захворювання на сказ – є своєчасне проведення профілактичних щеплень. Безкоштовного вакцинувати тварину в Києві можна у Відділі по боротьбі зі сказом тварин Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві щоденно у робочі дні з 10 до 15 години. Адреса: Волинська, 12, окремий вхід.

 

У Дарницькому та Святошинському районах встановлено 2 випадки сказу тварин. За інформацією Об’єднання ветеринарної…

Опубликовано Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві Четверг, 25 марта 2021 г.

Як повідомлялося, наприкінці минулого року в Києві було виявлено сказ у безпритульного кошеняти.

Сказ — вірусна, смертельна інфекція. Людям вона зазвичай передається при укусі заражених тварин.

Інкубаційний період (період від потраплянням збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу.

Сказ завжди смертельний. Проте, правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

Джерело

COVID-19 Live