fbpx

Музиканти зібрали кошти для волонтерської організації

18 вересня в Україні відзначається День пам’яті загиблих мотоциклістів. Щороку київські байкери зустрічаються, щоб відвідати Пам’ятник загиблим мотобратам і мотосестрам у Білій Церкві. Цьогоріч зустріч завершилась концертом у столичному Docker Pub. Під час заходу київський гурт Rising презентував дебютний відеокліп на пісню, присвячену загиблим мотоциклістам. Кошти з концерту музиканти передали волонтерській організації MotoHelp, яка наразі опікується потребами Збройних Сил України і доставляє в межах Києва кров і тромбоконцентрат для порятунку життя військових і цивільних. Детальніше про подію і організацію читайте на Українському соціологічному порталі.

Історія “чорної дати”

16 вересня 2008 року в Сімферополі сталась резонансна ДТП: син місцевого депутата-мільйонера, керуючи автомобілем “Бентлі Континенталь”, збив дівчину-мотоциклістку. 25-річна Анна Мішуткіна, відома в байкерському середовищі як Нікіта, загинула на місці: її разом із мотоциклом розірвало навпіл. Два дні потому, в день похорону Нікіти, байкери і мотолюбителі провели зустрічі пам’яті по всій Україні. Відтоді 18 вересня відзначається як всеукраїнський День пам’яті загиблих мотоциклістів. В цей день двоколісні їздять з чорними стрічками на мотоциклах, проїжджають організованими мотоколонами, збираються на центральних вулицях міст, запалюють свічки, вшановують пам’ять загиблих хвилиною мовчання, після якої колективно заводять двигуни сталевих коней.

Як відзначили цей день у Києві

Щороку засновник і Президент мотофестивалю “Тарасова Гора” (наймасштабнішого в Україні і одного з найбільших в Європі – USP) Ашот Арушанов організовує зустріч мотоциклістів, які їдуть колоною до Білої Церкви, де біля Пам’ятника відбувається панахида, після чого повертаються на Михайлівську площу. Цьогорічний день пам’яті відзначився двома особливостями. По-перше, вшанували не лише тих, хто загинув на дорогах, а й тих байкерів, які пішли захищати Україну і не повернулись з війни. По-друге, зустріч завершилась концертом у Докер-пабі. Київські рокери Rising, чий лідер також належить до байкерської субкультури, відіграли концерт, кошти з якого, не рахуючи, передали особисто волонтерам MotoHelp. В рамках концерту команда представила свій дебютний відеокліп на авторську пісню Life Is For Living, присвячену загиблим мотоциклістам.

“Ця пісня – не лише пам’ять про загиблих. Це застереження і буквально крик душі до кожного, хто за кермом: будь уважний на дорозі, не літай швидше свого ангела-охоронця, на тебе чекають вдома!”, – Сюзанна Елпі, лідер Rising, байкер.

Хто такі MotoHelp?

Волонтерська організація MotoHelp була заснована для допомоги мотоциклістам, що потрапили у ДТП, і їхнім сім’ям. Волонтери на мотоциклах оперативно виїжджають на місце ДТП, надають першу допомогу постраждалим, сповіщають родичів, відкривають збір коштів для потерпілих. Також організація надає безкоштовні юридичні консультації і психологічну допомогу родичам.

З 2014 року MotoHelp активно допомагає українській армії, а з першого дня повномасштабної агресії російської федерації організація зосередила свої зусилля на забезпеченні потреб ЗСУ на передовій. Засновник і директор Дмитро Буренін – бойовий медик, який з 24 лютого на війні. Волонтери в тилу комплектують аптечки, регулярно закуповують амуніцію, ліки, дрони, автомобілі тощо. 

“В байкерів прийнято допомагати один одному, навіть якщо не знайомі. Тому, коли піднялось питання, кому віддати кошти з концерту, вагань не було. MotoHelp – надійна і перевірена організація, яка зараз робить правильну справу”, – Сюзанна Елпі.

Зліва направо: волонтерка MotoHelp Альона Андреєва, Ашот Арушанов, Сюзанна Елпі після завершення заходу

Мотоциклісти-рятувальники допомагають не лише “своїм” і військовим. Завдяки їхній ініціативі стала можливою оперативна доставка крові і тромбоконцентрату. Водії, якщо ви бачите на дорозі мотоцикл, що везе контейнер з написом “Обережно, кров!” – пропустіть його: це – медик-волонтер, від якого залежить чиєсь життя!

А ви знали? До обладнання станцій київського метрополітену дефібриляторами також доклала зусиль волонтерсько-рятувальна організація MotoHelp! Самі волонтери з посмішкою кажуть: “Ми любимо те, чим займаємось, ми любимо допомагати людям, але всім, і, перш за все, двоколісним ми бажаємо, щоб у них не було приводу звертатись до нас”.
Читачі Українського соціологічного порталу також можуть підтримати діяльність організації благодійним внеском.

#мотоциклісти #байкери #загиблі

УСП

COVID-19 Live